Yaz mı gel-‘miş’!

Elele - - EDİTÖR -

Denize sıfır bir ay mayıs. Güneş var, ılık bir rüzgar var, uçuşan elbiseler, parmak arası terlik var hayatımızda bundan sonra bir süre. Beklenen yaz geldi! Renkliyiz, sıcağız, enerjimiz yüksek.

Toplu bir bunalım hali var ya son dönemlerde herkeste, herkes en çok ‘gitmek’ten bahsediyor; yaz sanki bunun için var. Tam delirmek üzeresin, üzerine geliyor gibi her şey, tüm dünya sana karşı; hop yaz geliyor. Ağırlıklardan kurtulmak için en iyi mevsimdir yaz. Biraz sahtedir bence, o yüzden favorim değildir aslında. Kendini, benliğini sorgulatmaz insana dalga ve tuzun çağrısı. Her şey çok güzel‘miş’ gibi gelir. Varsın gelsin… Sahte olan yaz olsun. ‘Miş’ gibi yapanlar öyle çok ki hayatımızda artık, ben izin veriyorum yaza; her şey güzelmiş gibi yapsın.

Bade İşcil var kapağımızda bu ay. Sanırım herkes onun nasıl olduğunu, ne yaptığını merak ediyor son zamanlarda. Hassas noktaları olduğuna emindik. O çizgilerden içeri sızmak değildi amacımız. Yapmadık da… Filiz Şeref’in röportajı sayfa 50’de. Başlığı; ‘Her şey insanlar için…’ Kesinlikle öyle! Yaz gibi geldi Bade. Güzelliği ve enerjisiyle… ‘Miş…’ gibi kısmına da siz karar verin. Bize mutluymuş gibi geldi…

Bu ay ‘Kral istiyorsan, kraliçe ol’ yazıyor kapağımızda. Konu biraz tartışmalı. Kişisel Gelişim Uzmanı Kabuljan Murzaev ile bir araya geldik. ‘Bir ilişkinin mutlu olup olmayacağına kadın karar verir’ dedi. Direksiyona bizi oturttu. Aldı erkeklerin omzundan bütün sorumluluğu. ‘Co-pilot’un hiç mi rolü yok?’ demeden edemedim. Söylediklerinde kesinlikle katıldığım şeyler de var tabii; ilişkide mutlu olabilmenin en büyük sırrının karşınızdaki erkeğin asla sizin gibi olmayacağını, sizin gibi düşünemeyeceğini kabul etmekten geçtiğini düşünüyor. Budur! Yani ne siz kendinizi başka biri gibi gösterin ne de karşınızdakinden siz‘miş’ gibi olmasını bekleyin.

Ve konu gardıroba gelsin artık… Işıl ışıl, uçuş uçuş, stil sahibi ama uçuk olmayan bir yaz geçireceğiz. Olmazsa olmazlar; terlik ve omzu açık elbise! Her mevsim olduğu gibi yine olanlar; siyah-beyaz ve jean. Bana göre olmazsa da gayet güzel olursa gecelik elbiseler. Stil sayfalarımızda hepiniz için bir şeyler var. Yaşasın yenilenme dönemi… Mayıs neşe getirsin. Tuz kokalım bu ay.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.