Şebnem AnkArA’dAn bildiriyor Büyüdükçe kendimize harcadığımız zaman azalıyor ve geçirmekte olduğumuz dönüşümün farkına varamıyoruz. En son kendimizle baş başa kaldığımız yerdeki bizi referans alıp duruyoruz. Halbuki o günden bu güne köprünün altından çok

Elele - - YAZAR -

Bir Başkadır ankara’nın poğaça kokan pastaneleri.

Şehrin pek çok güzel kafesi ve restoranı da vardır belki ama o nostaljiyi içinize çekerek yaşadığınız pastanelerin yerini tutmaz hiçbiri. Derdiniz, tasanız ne olursa olsun kalbiniz, vanilya, süt, un ve şekerin eşsiz karışımı fırında pişerken süzülüp gelen taze kek kokusuyla sıcacık olur.

Size bu satırları Ankara’daki bir pastaneden yazıyorum. Hemen sağ tarafımda bir keşkül iki kaşık modunda çiçeği burnunda bir çift oturuyor. Yeni çıkmaya başladıklarına eminim çünkü kız ne trip atsa çocuk göğsünde yumuşatıp kıza melul melul bakıyor. Tam önümdeki masada ise iki Ankaralı iş adamı bir inşaat projesini kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirmek üzere az önce el sıkıştı. Zaten az inşaatımız vardı, vatana millete hayırlı olsun. Bana da bak, oturmuş el alemi izliyorum. Kentsel dönüşüm kapsamında beni de mi dönüştürseler?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.