Yaşadığın HAYATI SEV SEVDİĞİN HAYATI YAŞA

Londra ve New York’ta moda eğitimi aldıktan sonra yurda döndü, şimdi Dilasima Group Markalar Direktörü. Enerjisiyle insanı hayrete düşüren Dila Tarkan, yakından tanımak isteyeceğiniz insanlardan.

Elele - - KARİYER -

olmuş modanın ama farklılık yaratan modacılar önce geliyor onun için. Son zamanlarda ise Jeremy Scott’u çok beğendiğini, Anya Hindmarch’ın koleksiyonlarına bayıldığını, Karl Lagerfeld’in bir moda dahisi olduğunu, en sevdiği markaların da Moschino, MAX&Co., Missoni, MSGM, Fendi ve Dolce&Gabbana olduğunu söylemeden geçmiyor.

‘Yaşadığın hayatı sev, sevdiğin hayatı yaşa’ sözünü kendine düstur edinmiş Dila Tarkan. “Eğer yaşadığın hayattan mutluysan keyif alabilirsin ve güzel bir hayat geçirebilirsin ve bunun maddiyatla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum” derken aslında hepimizin inandığı ama şu veya bu şekilde kendimizi hayatın akışına bıraktığımız için göz ardı ettiğimiz bir gerçeği dile getiriyor.

Hepimiz hayvan dostuyuz elbette ama hayvanlar Dila Tarkan için bir ilgi alanının ötesine geçmiş. “Hayvanlara karşı ciddi bir sevgim ve hassasiyetim var, en başta da köpeklere... Küçük bir çocukken ileride ne meslek seçeceğime dair fikrim her hafta değişiyordu. Bir hafta veteriner olmak istiyordum, diğer hafta dedektif. Veterinerlik tabii ki ağır basıyordu ama çok soğukkanlı bir insan olmadığım için bu hayalimi gerçekleştiremeyeceğime karar verdim. Bu sefer gönlümde yatan aslan barınak açmaktı. Bu hayalimi de gerçekleştiremedim belki ama isteğim hala geçerli. Umarım önümüzdeki senelerde gerçekleştirebilirim” diyerek sürdürüyor sözlerini. Dila Tarkan için bu dostluk hayatında gerçekten önemli bir yer tutuyor. Moda eğitimi almak için New York’a ilk taşındığı zaman bir hayvan barınağında gönüllü olarak çalışmaya başlamış ve orada kalan köpeklerle o kadar güzel dostluklar kurmuş ki bir

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.