CINSEL TACIZ DAVAM SONUÇLANDI

Elele - - YAZAR -

GEÇEN SENE BAŞIMA -SONUÇTA HAYATTA KALDIĞIM VE DAHA BETERI OLMADIĞI IÇIN- ANCAK VE BIR TEK BU ÜLKE SINIRLARINDA BASIT GIBI GÖRÜLEBILEN BIR CINSEL TACIZ OLAYI GELDI.

İçimdeki sinir harbini mart ayında burada sizlerle paylaşmıştım.

Öyle acayipti ki tüm süreç, yaşadığım duyguların ne tanımı mümkün, ne de anlatımı. İnsan türlü psikolojilere giriyormuş. Kış vakti karlar altındaki olay mahalline vardığımızda allak bullak bi haldeyken, avukatım uyardı neyse ki; kendimi mağdurken davacı olduğum insanlara üzülürken buldum bi an...

Davacı olduğun insanların da ailesi var. Utanç, üzüntü, şaşkınlık, korku ve kim bilir daha neler yaşıyordu onlar da.

Bunu benim düşünmemem gerekiyordu evet, ancak düşündüm.

Bana tacizde bulunanların ailelerinin, özellikle de babalarının yüce davranışı etkiledi beni.

Birçok kadının başına gelen benzer olayda kadının maruz kaldığı şeyler yetmiyormuş gibi, bir de hem suçlu hem güçlü davranan karşı taraf ve ahalisi var malum. Benim durumumda öyle olmadı. En büyük şansım da belki buydu. Şans dediğimiz şeye bak... Bana tacizde bulunanların aileleri bana destek oldu, beni anladı.

Ben bu davayı yaşarken, medyada yüzlerce kadına şiddet, saldırı, taciz, tecavüz olayları yer aldı. Yüzlerce kadın öldürüldü.

Binlerce kadın ve çocuk da, eminim şu anda bile, bir yerlerde büyük acılar içinde.

En vahimi, ben bu konuda bir dava açmış halde yazılanları bile okuyamazken en çok kadınlardan olmak üzere sitem mail’leri aldım.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.