OYUNCULUK BİR KEŞİFTİR

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

Yeni dizisi Yıldızların Altında’nın yanı sıra kısa süre önce gösterime giren İkimizin Yerine filminde izlediğimiz Özgür Emre Yıldırım, oyunculuğun en güzel yanının kalabalığın içinde kaybolmak olduğunu söylüyor.

Yıldızların Altında adlı dizide Kubilay karakterini canlandırıyorum. Dizinin temelinde pop star olma yolunda yolları kesişen iki aşık var. Canan Ergüder, Özge Gürel ve Berk Cankat başrollerde. Ben de Özge’nin biraz bitirim ve bir o kadar sempatik dayısını canlandırıyorum.

En büyük etken yönetmen Umur Turagay’dı. Kendisinin yıllar sonra film çekeceğini duyunca çok heyecanlandım. Oyuncu seçmeleri için kendisi ile görüşmeye gitmiştim. Sahneyi oynarken yarısında kesip, “Tamamdır, ben istediğimi aldım” dedi.

Nejat İşler ile karşılıklı sahnem yoktu ama çekimler sırasında kaldığımız otelde sohbet etme şansımız oldu. Kısa zamanda abikardeş sohbetine girdik. Serenay’la ise çok keyifli vakit geçirdik. Enerjisi çok yüksekti. Sahnelerdeki rahatlığı ve eğlenceli halleri karşılıklı iyi bir oyun çıkarmamıza neden oldu.

Kerem Topuz’un yönettiği filmdeki İzzet karakteri. Hem ilk başrol olması hem tüm filmin doğaçlama olması hem de çok eğlenerek oynadığım bir karakter olması açısından. Arkasından Sarmaşık filmindeki Alper geliyor. Oynadığım karakter bir yana öyle bir hikayenin parçası olmak çok keyifli.

Daniel Day Lewis, Gary Oldman başlıca hayranlık duyduğum isimler. Türkiye’den birlikte oynama şansı bulduğum Nadir Sarıbacak başta geliyor, bence dünya çapında bir aktör.

Çok derinden etkiliyor. Muhteşem renklere, kültürlere ve insanlara sahip bir coğrafyada yaşıyoruz. Bir oyuncu olarak bu kadar renkli bir yelpazeye tanıklık etmek çok besleyici fakat barış ve huzur olmazsa tüm renkler anlamını, coşkusunu yitiriyor. Acilen daha çok sevgiye, saygıya ve anlayışa ihtiyacımız var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.