GÖZÜNDEN

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

ARRIVAL ELLE (O Kadın) DOCTOR STRANGE (Doktor Strange)

Ayın bilimkurgu filmlerinden olan Arrival, uzaylılarla iletişim kurmak için orduya giren bir dilbilimcinin macerasını anlatıyor. Filmin başrollerinde Big Eyes ve American Hustle ile Altın Küre alan Amy Adams, Jeremy Renner ve Forest Whitaker var. 11 Kasım’da sinemalarda.

Nigel Kennedy, klasik müzik dünyasının asi çocuğu. 1989 yılında yayınladığı Vivaldi The Four Seasons ile iki milyonu aşan bir satış rakamı yakalayarak Guiness Rekorlar Kitabı’na giren Nigel Kennedy, şimdi de Jimi Hendrix klasikleriyle muhteşem bir performans sunacak. Neleri mi çalacak? Purple Haze, Crosstown Traffic ve Little Wing’in de aralarında olduğu efsane klasikleri. Kaçar mı, kaçmaz elbette.

Dünyanın en önemli beyin cerrahlarından biri olan Stephen Strange, bir trafik kazasının ardından meslek hayatını bitirmek zorunda kalmıştır ama bir süre sonra sihir ve paralel dünyaların gizemlerini keşfeder. Biricik Sherlock Holmes’umuz Benedict Cumberbatch’a güzel ve yetenekli oyuncu Rachel McAdams eşlik ediyor. 4 Kasım’da vizyona giriyor.

Fransız işi polisiye-gerilim çeşitlemelerinden hoşlananlar için ayın seyre değer yapımlarından. Filmin ağır topu günümüz Fransız sinemasının usta oyuncusu Isabelle Huppert elbette. Huppert, kendisine tecavüz eden kimliği belirsiz adamla kedi-fare oyununa girişen bir iş kadınını canlandırıyor. 4 Kasım’da salonlarda.

• Huzur: Ahmet Hamdi Tanpınar’ın eserinden uyarlanan Huzur, düşle gerçek arasında gidip gelirken aşkı, hayatı ve ölümü yeniden sorgulayan Mümtaz’ın hikayesine odaklanıyor. 22, 23, 24, 25 ve 26 Kasım’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde. Tel: (0216) 658 00 15

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.