GÜZEL OLSUN...

Elele - - EDİTÖR - #encoolparti’yi

Tarihte hiçbir olay yaşanırken ‘tarih’ olacağı bilinemezdi. Peki siz de şu an benim gibi bir tarihe tanıklık ettiğiniz hissine kapılıyor musunuz? Nasıl bir seneydi 2016? Öyle önemli olaylar oldu ki, her yeni şok eskilerin üzerini kapadı. Hangisi daha önemli diye düşünürken çoktan unutmuş bulduk kendimizi bir önceki son dakika haberini… Bu yıl en çok neyi öğrendim ben? Sanırım unutmayı. Keşke öğrenmeseydim. Keşke kimse öğrenmeseydi. Öğrenmek zorunda kalmasaydık. Tarihe tanıklık etme hissi de tam burada başlıyor işte. Biz unutuyoruz ama hayat affetmiyor. Sanki bir 10 sene sonra tarih kitaplarında yerini alacak, derslerde okutulacak bir seneydi bu sene. Ders almasını bilene…

Kişisel beklentilere gelirsek konu tamamen başka bir noktaya taşınıyor tabii. Hıııım… Bir kadın için söylemesi kolay olmayan bir cümle kuracağım şimdi. Hazır mısınız? 2017’de 35 olacağım. Yolun yarısı değil de her şeyin daha, daha, daha gerçek olduğu bir yıl olacak. Benim daha ben olduğum bilgisi ile karşılaşalı biraz oluyor. Kararlarım daha doğru. Sevinçlerim hak edene… Üzüntülerim, herkesinki kadar; büyütmeden, ufak ufak! Dileklerim hala, hatta daha da büyük.

Tam da bu noktada konuyu kapağımıza getirebilirim. Çünkü Ceyda Düvenci de benim gibi 35’ten sonra hayatın değiştiğine inanlardan. Elele’nin kapağında defalarca yer aldı. 2016’yı onunla açtık ve onunla kapatıyoruz. Çünkü güzel enerjisinin güzellikler getireceğine çok inanıyoruz. Garip bir his yaratıyor insanda. Ece (Üremez) onu anlatırken; “Kendisiyle birkaç saat geçirdikten sonra hayata onun gibi bakmak istiyorsunuz” yazmış. Tam da öyle işte! Yaş aldıkça güzelleşen, tanıdığım en güçlü kadınlardan biri o. Röportajını okumak yeni yılda güzel şeyler olacağına inandırabilir sizi… Sayfa: 44’te.

Bazen cool olmak gerekiyor. Yeni yıla nasıl girersek öyle gider dedik ve daha aralık başında yaptık… Şehrin en cool insanlarını bir otel odasına davet ettik… Sonra mı? Sayfa: 114’te; Burçak (Şener) hazırladı.

Ve yeni yıldan dileğim: Kalbi güzel insanlar olsun çok ama çok olsunlar! Bu ayın en etkileyici hikayesi sayfa 108’de. Yazı İşleri Müdürü’müz Filiz (Şeref), bir gerçek yaşam öyküsü yazdı. Bir koruyucu anne ile röportaj yapacağını söylediğinde ‘tamam, ne tatlı olur’ demiştim. Yazıyı okuduğumda ise gözlerimin dolmasına engel olamadım. 29 yaşında, bekar bir kadının bana göre cesaret isteyen ve bir o kadar da imrendiren, ‘keşke’ dedirten hikayesi onunki… Mutlaka okuyun.

Hayatımızdaki ‘güzellik’lerin altını Gülru (İncu) çizdi yine, stil notlarımızı ise Nevin (Yönter) tuttu. Direksiyonun başında Arzu (Sözeri) vardı. Sayfalarımıza ruh katan ise Koray (Gökkaya)’dı tabii ki. Yani güzel Elele ekibi bu ay da yılı güzel kapatmak için çok çalıştı. Hepsi için şahane, mutlu, her dileklerinin gerçek olduğu, kendileri gibi deli deli bir yıl olmasını diliyorum 2017’nin. Ve son not! Bu yıl sizin yılınız, söylemedi demeyin… Umutla, düşle, aşkla, sağlıkla…

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.