YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN ‘YAPAY ZEKA’

Elele - - EKRAN -

aldı. Stanley Kubrick’in 2001 Uzay Macerası ise başlı başına bir ekoldür.

KİM DEMİŞ BİLİM SIKICIDIR DİYE...

Peki robotlar ya da bilgisayarlar yapay zekalarıyla bir insanın sonuna neden olabilir mi? Konuya meraklı olanlar için yapay zeka meselesine giriş tadında Isaak Asimov’un üç robot yasası ile Alan Turing’in Turing Testi’ni okuyun derim. Westworld hepimizin düşünmeye cesaret etmediği soruları düşündürmeye devam edecek. Felsefi yönden insanoğlunun sorunu hep aynı, gerçek nedir ne değildir? Asıl sorun yaşadığımız bu gerçeklikte kendimizi nasıl ‘gerçek’ kıldığımız. Digiturk’te ikinci kanaldan Westword’ü Amerika’da yayınlandıktan üç saat sonra seyredebilirsiniz.

Bu ay O Hayat Benim’de rol alan Ceren Moray’ın tarzına odaklandık. Yapay olduğu sürece kürklere itirazımız yok. Son yıllarda sıkça gündeme gelen retro modasını takip etmek için ikinci el dükkanlardan satın alabileceğiniz vintage bir çanta ve elbiseyle kürk mantonuzu kombine edebilir, hem sıra dışı hem feminen görünebilirsiniz. MANGO ¨ 199.99

(Cinema Paradiso) Yönetmen: Giuseppe Tarnatore Yapım yılı: 1990 20 yaşında izlediğim bu film, hayallerin gerçekliğini, yaşamımda belki de tüm anların aynı anda gerçekleşmekte olduğunu ve aşkın gücüne inanmamı sağladı.

(Arizona Dream) Yönetmen: Emir Kusturica Yapım yılı: 1993 Johnny Depp’e aşık olduğum ilk film. Yine ilk gençlik yıllarıma ait ve sınırsızca hayal kurmaya dair, zaman-mekan ve yaş sınırlarını ortadan kaldıran muazzam bir duygusal yoğunluk.

(Into The Wild) Yönetmen: Sean Penn Yapım yılı: 2007 Şehir ve kent yaşamını sorgulatan, tek başına olmaya dair bambaşka yolculuklara çıkaran, biraz karamsar ama çokça düşündüren bir film.

269.95

MASSIMO DUTTI ¨ 299

İNCİ ¨ 139.90

ZARA ¨

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.