GÖZÜNDEN

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

THE GREAT WALL (Çin Seddi) ALLIED (Müttefik) ASSASSIN’S CREED SAKIN ORAYA GİTME Yekta Kopan 365 İrem Uzunhasanoğlu

Çin sinemasının usta yönetmeni Zhang Yimou, yeni filmiyle karşımızda. Matt Damon ve Willem Dafoe’nun başrollerini paylaştığı film, Çin Seddi’nin yapılış sürecinin arkasında yatan tarihsel nedenlere eğiliyor. 30 Aralık’ta salonlarda.

Geçen sene Zorlu PSM’de üç gece üst üste kapalı gişe konser veren Lara Fabian, yeniden İstanbul’da. I will Love Again ve Je T’aime gibi parçalarıyla müzik listelerini alt üst eden, tüm zamanların albümü en çok satan Belçikalı şarkıcı Fabian, son albümü Ma Vie Dans La Tienne’in tanıtım turnesi kapsamında sevilen şarkılarını seslendirecek.

• Quills-Tüy Kalemler, Erdal Beşikçioğlu’nun rejisiyle Marquis de Sade’ın hayatından bir kesiti, Charenton Akıl Hastanesi’nde geçirdiği son dönemini sahneye taşıyor. Uniq Hall’ın içinde yer alan Tatbikat Sahnesi’nin en iddialı oyununu 9 Aralık’ta izleyebilirsiniz.

Yazmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Yazar İrem Uzunhasanoğlu diyor ki “Şimdi masanızın başına oturun veya yatağınıza uzanın, yanınızda kaleminizi hazır edin, yaratıcılığınızı çağırın. Sonra 365’in herhangi bir sayfasını çevirin, karşınıza çıkan ilk soruyu okuyun ve yazmaya başlayın.” 365 sizin için harika bir yol arkadaşı olabilir.

Yıllar önce Geleceğe Dönüş serisiyle adını duyuran yönetmen Robert Zemeckis’in yeni filmi, çekimler sırasında adları aşk dedikodularına karışan başrol oyuncuları Brad Pitt ve Marion Cotillard ile hayli ses getirdi. 2. Dünya Savaşı fonunda geçen film, kendi ülkeleri hesabına tetikçilik yapan Amerikalı Max Vatan ile Fransız Marianne Beausejour’un ilişkilerine odaklanıyor. Çift bir süre sonra evleniyor ama birbirlerinden sakladıkları sırlar yepyeni bir dünyanın kapısını aralıyor. 2 Aralık’ta gösterime giriyor.

Yekta Kopan, kayıplar ve yitip giden zamanlara ilişkin duyguların yer aldığı öyküler ve bu öykülere yüklediği sorularla okuru bir yüzleşmeyle karşı karşıya bırakıyor. Öyküler her zaman yolumuzu aydınlatır, siz de öyle düşünmüyor musunuz?

Ölüme mahkum edilmiş bir suçlu olan Callum Lynch, Abstergo Industries şirketinin Animus adlı projelerinde kullanılacaktır. Animus projesi, insanların genlerine işlenmiş hatıra ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. 23 Aralık’tan itibaren gösterimde.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.