IŞILTILI GÜLÜŞLER

Elele - - GÜZELLİK -

çözümler sunan bu yöntem, gülüş üzerinde de önemli farklılıklar ortaya çıkarıyor. Dişlerin isteğe bağlı olarak daha geniş yapılmasına imkan veren, bu sayede dudakların da daha dolgun ve estetik açıdan daha hoş görünmesini sağlayan yaprak porselenler, yüz hatlarının da orantılı görünmesine yardımcı oluyor.

BONDING YÖNTEMİ

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, her yaş grubuna uygulanabilen Bonding yöntemiyle dişlerimizdeki kusurların silindiğini belirtiyor. Bonding yönteminde kullanılan malzemeler, dişin dış yüzeyine tutturularak uygulanıyor, dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları bu şekilde gideriliyor. Bu yöntem sayesinde, kırılmış veya başka şekilde hasar almış dişler onarılıyor, dişler arası boşluklar kapatılıyor, diş boylarını istenilen düzeye getirmek mümkün oluyor. Bu yöntemin yapılışı yaklaşık olarak 15 dakika ile 1 saat arasında sürüyor ve bu süre diş yapısına göre değişiyor. Uygulama esnasında herhangi bir ağrı duyulmuyor.

İMPLANT TEDAVİSİ

İmplant tedavisinin son senelerde kendini ispatlamış diş tedavileri arasına girdiğini söyleyen Kışlaoğlu sözlerini şöyle sürdürüyor: “İmplantlar, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve alerji riski olmayan titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. İster tek diş isterse birden fazla diş eksikliğinde kullanılabilir. Kişinin implant yaptırırken dikkat etmesi gereken üç önemli konu var. İmplantı yapacak olan hekimin bu konuda yeterli eğitim ve tecrübesi olmalı. Hekimin kullandığı implantın markası ve menşesi önemli. İmplant yapılırken üç boyutlu planlama ve uygulama yapılmalı.”

LAZERLE DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma işleminde öncelikle dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi amacıyla dişlere özel bir jel uygulanıyor. 45 dakikada daha beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

DİŞ HEKİMİ VE PROTEZ UZMANI ÇAĞDAŞ KIŞLAOĞLU

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.