GÖZÜNDEN

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

JACKIE

Breaking Bad ile kariyerinde müthiş bir ivme kazanan Bryan Cranston ve uzun yıllardır hayran olduğumuz James Franco gibi iki başarılı oyuncuyu buluşturan bir komedi. Kızı Stephanie’nin erkek arkadaşıyla tanışan Ned Fleming, internet üzerinden kazandığı paralar sayesinde genç yaşta servet sahibi olan Laird’den ilk görüşte hoşlanmaz ve onu damat olarak kabul etmemek için elinden geleni yapar. 20 Ocak’ta sinemalarda.

Son kez Neruda’nın hayatını anlattığı aynı adlı filme imza atan Şilili yönetmen Pablo Larrain, bu kez Başkan John F. Kennedy’nin suikaste kurban gitmesinin ardından yaşananları eşi Jacqueline Kennedy’yi odak alarak anlatıyor. Filmin ağır topu ise Jacqueline Kennedy’yi canlandıran Natalie Portman. 20 Ocak’ta gösterime girecek.

Ülkemizde caz müziğinin sevilmesinde büyük katkıları olan piyanist Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman’dan oluşan grubuyla yine nefis bir konser vadediyor. Son albümü 4 Days’i geçen yıl yayımlayan Görsev, ağırlıklı olarak kendi bestelerinden oluşan bir repertuvarla sahne alacak ve artık her konserde bir standart haline gelen dinamik performansıyla cazseverlerle buluşacak.

İdil Biret’in piyano resitali klasik müzikle tanışmak için bulunmaz bir fırsat.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.