PÜF NOKTASI

Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Cilt bakımının doğruları ve yanlışları neler? Her işin bir püf noktası var. İzleri takip edin.

Elele - - GÜZELLİK -

Fondöten sürmeden önce mutlaka nemlendirici ya da makyaj bazı kullanın ve cilt tonunuzdan koyu fondöten kullanmayın. Fondöteninizden bir ya da iki ton açık kapatıcı kullanın. Sarışınlar saç renginden 1-2 ton koyu kaş kalemi kullanabilir. Göz makyajı yapmadan önce mutlaka baz kullanın. Renkleri birbiriyle karıştırırken sıcak tonlardan yararlanın. Doğal bir görünüm için kalem ya da jel eyeliner’lardan yararlanın. Kedi gözü görünüm yaratmak için göz içine sürdüğünüz kalemin çizgisiyle göz kapağındaki eyeliner’ı birleştirin. Çıplak cilde fondöten sürmeyin. Fondöten alırken yüzünüzde değil, bileğinizin iç kısmında deneyin. Renk seçerken floresan ışığının yandığı ortamları değil gün ışığını ya da sarı ışığı tercih edin. Önce cilt tonu düzenleyici sürmeden göz altınıza kapatıcı uygulamayın. Eğer geniş gözenekli bir cildiniz varsa kalın aydınlatıcılardan uzak durun. Allığı asla elmacık kemiklerinin üzerine çıkarmayın. Esmer olsanız bile siyaha yakın koyuluktaki kaş boyalarından uzak durun. Gözler için makyaj bazı kullanmadan renk karışımları yapmayın. Parıltılı far kullanacaksanız tek renk sürün, iki ya da üç parıltılı farı asla karıştırmayın. Çabuk dağılmaya müsait eyeliner’ları asla kullanmayın. Eyeliner çizgisini asla aşağıya doğru uzatmayın. Kalın çizgilerden de uzak durun.

LANCOME TEINT VISIONNAIRE FONDÖTEN, ¨ 235 SHISEIDO SHEER EYE ZONE CORRECTOR KAPATICI, ¨ 175 BURBERRY FRESH GLOW AYDINLATICI, ¨ 105 NARS ALLIK, ¨ 145 CLINIQUE KAŞ KALEMİ, ¨ 93 YSL GÖZ MAKYAJI BAZI, ¨ 115 DIEGO DALLA PALMA EYELINER, ¨ 74

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.