İHTİYACIMIZ OLAN BAHAR

Elele - - EDİTÖR -

Baharın mutlulukla bir ilgisi var! Bana göre! Tabii kişi kendinden bilir işi; kimisi tutturmuş bir ‘bahar yorgunluğu’ mutsuzluklarını yüklemeye devam ediyor yeni mevsime… Yok öyle bir şey! Güneşe çevirmeyi öğrenin yüzünüzü bir an önce; hem fiziksel hem ruhsal olarak. Öyle mevsimle çok ilgili değil yani o yorgunluklar, kafada her şey. Nokta.

‘Of’ dediğim o kadar çok oldu ki bu ara, kendimden soğudum zaman zaman. ‘Oh!’tur oysa ki benim ünlemim. Yorgun bir hafta sonuma denk gelen kapak çekimimizde bir köşede oturmuş Tuba Ünsal’ı gözlüyorum… Bir gece önce dizi setinden çok geç çıkmış olduğundan bir miktar sessiz. Sabah çocuklarla vakit geçirmeyi ihmal etmemiş ama… Ve asıl sürpriz sonda; akşam da tiyatro sahnesinde olacak. Saçının yapımı biraz uzadığında ben tedirgin oluyorum; zaten yorgun şimdi gelecek kocaman bir ‘yeter!’ diye. Gelmiyor. Kamera karşısına geçtiğindeyse ‘ne yapmamı istiyorsunuz?’ diyor. Ne dersek de ikiletmeden yapıyor. Enerjisi bitmeyen insanlara hayranım. İlk takıldığı tümsekte geri dönmeye çalışan o kadar çok insan var ki. Üretmek için yaşayan insanlar alkışı hak ediyor… Tuba’da onlardan biri bana sorarsanız. Sayfa 40’ta.

Eklektik bir tema ile çektiğimiz kapağın kafası karışık ruh hali içerideki sayfalarımızda da devam ediyor bu ay. Bu sezon modacılar bizi özgür bırakmaya karar vermiş belli ki… Biz de aralık bulduğumuz bu kapıdan hızlıca süzülüp; pembeli, kırmızılı, üst üste, alt alta, çoraplı, terlikli, fırfırlı, desenli ne gördüysek sayfalarımıza taşıdık. Oh ya; rengarengiz. Bahar gibi…

Önemli ve tarihi bir seçim yapacağız bu ay. Ne düşünüyor olursanız olun oy kullanmayı unutmayın olur mu? Kendi yapmadığınız seçimlerin hayatınızı yönlendirmesinden daha kötü bir şey olamaz çünkü… Komplo teorileri üretmekten daha iyisini yapabilirsiniz hali hazırda bir seçim hakkınız varken. Komplo demişken; ayın okunması şart konusu sayfa; 126’da! Kuş misali insan. Özgür günlerimiz olsun… Çünkü bahar bunu gerektirir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.