AKSESUAR GÜCÜ

Elele - - MODA HABER -

BIRKAÇ SEZONDUR MINIMALIZM RÜZGARINA TESLIM OLAN

podyumu artık yüksek sesle konuşmaktan hiç çekinmiyor çünkü bu sezon büyük, cesur ve gösterişli stiller hakimiyetini güçlü bir şekilde sürdüreceğe benziyor. Bunların içerisinde en trend haline gelenler ise göz alıcı korse kemerler, büyük doğal taşlı kolyeler, gösterişli taşlarıyla süslenmiş boyun tasmaları, sandalet ve çorap kombini ve romantik şeffaf eldivenler. Nasıl kullanmak gerektiğini merak ediyorsanız; buyurun!

Yaz için özellikle kolyeler açısından bir stil mottonuz mutlaka olmalı, değil mi? Son noktayı koyabileceğiniz, en sadık stil dostunuz olabilecek bir kolye şart. Bu sezon özellikle doğal taşlı kolyeler ön planda. Antik çağlardan beri kadınlar doğal taşların önemli, çekici ve son derece büyülü enerjilere sahip olduklarına hep inanırlardı. Günümüzde bu taşların etkisi tekrar çoğalarak farklı tasarımlarda büyük bir akıma doğru sizinle beraber yönelmeye hazır! Sandalet ile ince çorapları eşleştirmek kimin aklına gelirdi, değil mi? Yaratıcı düşünceye sahip modacıların yeni bakış açısı işte. Bu değişiklikler sayesinde sıradanlıktan hemen uzaklaşabilirsiniz. Bu sıra dışı akım başlangıçta şaşırtıcı gelebilir ama uygulayınca, marjinallik isteyen kişileri hemen etkisi altına alma gücüne sahip. Hareketli ve eğlenceli bahar-yaz sokakları için mutlaka bu trendi denemelisiniz.

Bildiğiniz gibi şeffaflık sıcak havalarla en uyumlu detay. Kışın daha koyu renk eldivenler takarken yazın bu özel aksesuar renkleniyor ve şeffaflaşıp romantik bir görünüme odaklanıyor. Mesela yaz akşamı partilerine, özel sokak festivallerine veya mezuniyet, düğün gibi organizasyonlara ayrı bir şıklık katabilir. Canlı renklerin kullanılmasında mevsimin etkisi çok büyük elbette. Ayrıca tasarımlarda tercih olanakları arttırılarak kişiye özel uygunluk ile beraber ellerinizin şıklığı fazlasıyla sağlanmış olacak.

Bu yaz, doğru kartları oynayarak en muhteşem versiyonunuzla görünmek isteyeceğinizden hiç şüphem yok. En iyi bel zayıflama tekniği olarak kullanılan korse kemerler, vücudu mükemmel bir şekilde ortaya çıkararak bu amaca hizmet ediyor. Bu yüzden korse kemerleri sezon boyunca hem elbiselerin hem bluzların hem de tulumların üzerinde sıkça göreceğiz. En tercih edilen tasarımlar arasında zımba detaylı olanları, geometrik desenli deri korseleri ve parlak renkli, deri ve arkadan bağcıklı modelleri görmek mümkün.

90’lı yılların favori takısı olan ‘choker’ kolyeler, yeniden popüler. Yeni formları ise daha çarpıcı ve daha gösterişli. Sadece üstlerindeki taşlar, boncuklar veya büyüklük açısından değil; farklı modeller, formlar söz konusu. Özellikle barok romantizminden ve gotik karanlığından esinlenmiş modelleri görmek mümkün.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.