GÖZÜNDEN

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

KARAYIP KORSANLARI: SALAZAR’IN INTIKAMI YOLCULUĞUM (10 Mayıs Çarşamba/20.30) (31 Mayıs Çarşamba/20.30)

Atilla Dorsay, bu kez 30’lardan 80’lere dek uzanan bir süreçte Trendeki Yabancılar, İnsanlık Suçu, Bir Yıldız Doğuyor, 7 Kardeşe 7 Gelin, Arabistanlı Lawrence, Dünyaya Düşen Adam gibi bilindik klasiklerden unutulmuş filmlere geniş bir seçkiye yer vermiş. Her yazı sinema tarihinin farklı bir yüzüne eğiliyor.

(Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) Ölümcül yaratıklar, amansız denizler ve adrenalinin tavan yaptığı aksiyon sahneleri. Karayip Korsanları’nın yeni serisinde anti-kahramanımız Jack Sparrow’la buluşmaya hazır mısınız? Sparrow’un karşısındaki kötü adamımız ise filme adını veren Korkunç Kaptan Salazar yani Javier Bardem. Kaptan Salazar tarafından yönetilen ölümcül hayalet korsanlar, Sparrow hariç denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmıştır ve Sparrow’un hayatta kalmak için tek umudu efsanevi Poseidon Asası’nı bulmaktır. 26 Mayıs’ta gösterime giriyor.

(Knights of the Roundtable: King Arthur) Guy Ritchie’nin yeni filmi Kral Arthur da ayın izlenmeye değer filmleri arasında. Filmin güçlü oyuncu kadrosunda ise Charlie Hunnam, Jude Law ve Eric Bana var. Arthur, saplandığı yerden efsanevi kılıç Excalibur’u çıkarırsa ailesini öldürerek tahta çıkan Vorntigern’i yenebilecektir ama bu iş sandığı kadar kolay değildir. Jude Law, bu kez kötü Vortingern rolünde, ilginç olabilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.