YAZA NE YAKIŞIR?

Elele - - EDİTÖR - Gözde Kaynak gkaynak@doganburda.com twitter.com/gozdekaynak_ instagram.com/gozdekaynak_

Kusursuz diye bir şey yok. Kendinizi bunun için zorlamayın. Yaz geldi. İmdat çekici ile o son diyetin de camını kırdınız ama olmuyor. Olmasın! Elimizde kum var, deniz var, güneş var… Belki aşk var, kahkaha var, ‘unutulmaz bir yazdı’ dedirtecek cesaret var; teselli gibi gelecek ama varsın 90-60-90 olmayın ama zihniniz size sizi mutlu edecek güç versin hep. Bu yaz plajın en güzeli olmak için belki de sadece o kendinden emin yürüyüşe ihtiyacınız vardır. Ama biz size yaz aylarında daha iyi hissettirecek birçok tüyo vermeye çalıştık yine sayfalarımızda. Plaj şıklığının anahtarının yanında, sahile gidemeyen biz ofis insanları için bronz olmanın güneş gerektirmeyen formüllerinin peşine düştük. Favori stil önerim gömlek elbiseler sayfa 28’de, hayat kurtaran otobronzanlar sayfa 80’de sizi bekliyor.

Gelelim kapak sürprizimize. Miray Daner’i kapağımızda görmek eminim pek çoğunuzu şaşırttı. Henüz 18 yaşında ve son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinin başında geliyor. İlk kapak çekimini bizimle yapmasını istedik çünkü biliyoruz ileride onu daha çok konuşacağız. Bu konuda bize güvenebilirsiniz. Beren Saat’in ‘Yeni lolita’, Berrak Tüzüntaç’ın ‘Türkiye bu kızı çok konuşacak’, spotlarıyla yer aldığı ilk kapaklarına Elele imza attığında eminiz kimse bugünün en çok konuşulacak isimleri olacaklarını tahmin etmiyordu. Bizimki bir öngörü; Daner güzelliği, oyunculuğu ve şimdiden ayakları yere sağlam basan karakteriyle ümit vadediyor. Sayfa; 32’de.

Her ay başında bir oyun oynuyorum. Bu aydan beklentim ne? Bu sorunun cevabı bazen eğlence, bazen aşk, bazen sadece özlediklerime kavuşmak olabiliyor. Hazirandan sessizlik istiyorum. Kendimi dinlemek (yargılamak değil!) iyi gelecek biliyorum. Bu isteğe neden olan Konular Editörümüz Ece oldu galiba… Sessizlik üzerine yazdığı yazıya; ‘En son ne zaman sessiz bir an yaşadınız?’ sorusuyla başladı. Cevabını bulamadım. Ya siz? Sayfa 118’e bakmanızı şiddetle öneririm. Bir şeyleri yanlış yapıyor olabiliriz.

Haziran Babalar Günü’nü de beraberinde getiriyor. Sizin için bir hediye rehberi hazırladık ama siz daha iyisini yapabilirsiniz. Mesela koşup boynuna sarılıp, göbeğinde yatabilirsiniz. Ya da ona küçüklüğünüzde birlikte geçirdiğiniz mutlu bir anı hatırlatabilirsiniz, belki de annenize çok daha sık söylediğiniz o cümleyi gün boyunca tekrarlayabilirsiniz. Benim bu hayatta inandığım tek süper kahraman babam! Seviyorum seni… Yaz sadece yaz gibi geçsin yeter… Neşeniz çok olsun!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.