STİL SAHİBİ BİR YAZ

Yeni mevsim şahane davetleri, şık törenleri, eğlenceli geceleri de beraberinde getirdi. Abiye ya da kokteyl elbisesi seçmenin bazı kuralları var. İlk kural günlük hayattaki tarzınızdan uzaklaşmayın; yani başka birine dönüşmeyin. İkinci kuralsa vücut formu

Elele - - MODA HABER -

EN ÖNEMLİSİ VE İLK ADIM DOĞRU ELBİSE SEÇMEK. NASIL MI?

Kendinize uygun bir elbise seçmeniz için vücut yapınızı çok iyi bilmeniz gerekir. Basenliyseniz, çan formunda midi boy elbiselerle kusurlarınızı kapatabilirsiniz. Kısa boylular için mini boy elbiseleri öneririm. Göbek bölgesi fazla olanlarsa korse detaylı elbiseler stil algısı yüksek bir seçenek olabilir. Uzun bacaklılar, derin yırtmaçlı elbiseleri tercih edebilir. Gelelim renk seçimine... Her yıl moda olarak gösterilen bir renk mutlaka var. Bu rengi tercih etmemelisiniz çünkü gittiğiniz davette zaten çok sık karşılaşacaksınız. Eğer esmer ve buğday tenliyseniz beyaz, kırmızı, açık mavi ve pudra pembesi mükemmel bir seçim olabilir. Sarı saçlı ve beyaz tenliler ise pastel tonlarının tüm renklerini tercih edebilir. Kumrallar için renk alternatifi zaten pek fazla. Koyu ve iddialı renkler, kırmızı, gece mavisi ve siyah tercih edilebilecek renkler arasında ilk sırada yerlerini alıyor.

Son olarak ise kombin yapmaya geçmeden önce şunları bir kenara yazın... Kombininizi makyaj, saç, ayakkabı ve çanta gibi önemli detaylar her zaman sofistike bir şekilde tamamlar. Ayakkabı tercih ederken parıltılı, yüksek platformlu ayakkabılar yerine ince bantlı platformsuz ayakkabıları, yüksek topuklu parmak dekolteli stilettoları, güzel bir renk uyumu yakalamış stil olgusu yüksek topukluları tercih etmelisiniz. Saçlarınızda abartıdan her zaman kaçınmalısınız çünkü doğal bir görünüm elde etmek çok önemli. Yüz yapınıza göre büyük bukleler, uzun serbest bırakılmış saçlar veya örgü modelleri tercih edebilirsiniz. Makyaj konusunda profesyonel bir yardım almanızı şiddetle öneririm. Ne de olsa göz kamaştırıcı olmalısınız! Çanta seçimi her zaman elbise tercihine göre şekillenir. İddialı bir elbise tercih ettiyseniz çantanız daha sade olmalı. Elbisenizle aynı renkte bir çanta sizi gecenin stil sahibi kadını yapabilir… Zaten amacınız da bu değil mi?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.