MEZELER GELSİN!

Elele - - KÜLTÜR&SANAT -

Bella Sombra Hotel Türkbükü, modern meyhane konseptiyle konuklarını karşılıyor. Şebnem Ercantürk ve Murat Özalp’in hazırladığı modern meyhane konseptine kahkahası bol sohbetler ve canlı müzik performansları eşlik ediyor. Zeytinyağlı Enginar Dolması, Antep Fıstıklı Mutabbal, Çerkez Pate, Deniz Mahsulleri Kumpir, Taş Fırında Taze Baharatlı Levrek, Mısır Gevrekli Çıtır Kalamar, Namos Tempura, Çiğ Köfte Sushi gibi lezzetler Bella Sombra’nın yeni menüsünün fark yaratan lezzetleri arasında. Elder Flower Spritz, Bella Sombra Martini, Sunset Margarita, Bella Tai gibi kokteyller ise Bodrum gecelerine keyifle kadeh kaldırmak isteyenleri bekliyor.

NASIL BİR HAYAT İSTİYORSUNUZ?

DUMANI TÜTENLER

1. Brightside Coffee Bağdat Caddesi’nin en yenisi Brightside Coffee, kahve çeşitleriyle yeni favorimiz olmaya aday. Şaşkınbakkal’da açılan Brightside Coffee’nin klasik lezzetleri arasında kuruvasanlar, sandviçler ve soğuk içecekler de var. Tel: (0532) 373 92 70 2. Bibuçuk Anadolu yakasının sevilen mekanı Bibuçuk Suadiye, Caddebostan ve Ataşehir’den sonra şimdi de Kadıköy’de müdavimleriyle buluşacak. Tıka Basa ve Pom Tapas’ı hala denemediniz mi? Tel: (0216) 330 66 00 3. The Doctor Steakhouse Etoburların yeni mekanı olmaya aday The Doctor Steakhouse Etiler’de açıldı. Servis elemanlarının doktor ve hemşire kıyafetleriyle arz-ı endam etmesi de hayli ilginç. Tel: (0212) 263 72 63 Klasikler güzeldir ama yenilere de şans vermek gerek değil mi?

Roger Waters’ı nasıl bilirsiniz? Pink Floyd’un yaratıcı dehası, İngiliz müziğinin kilometre taşı, popülizm karşıtı müzisyen, aktivist müzisyen… Meraklısı hatırlayacaktır, 2013 yılında The Wall turnesi kapsamında İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde konser vereceği zaman resmen gerçeküstü bir gün yaşanmış, konser aylarca konuşulmuştu. Son olarak Roger Waters The Wall filminde 2. Dünya Savaşı’nda kaybettiği babasının yasını tuttuğu otobiyografik hikayeyi yeni bir konseptle ele alan Roger Waters, yeni albümünü yayınladı. Is This The Life We Really Want yani Gerçekten İstediğimiz Hayat Bu Mu? adlı albüm, modern dünyanın allı pullu görüntüsünün ardında yatan gerçekleri bir kez daha anlatıyor, hoptiri hoptiri değil de müzikle düşünmeyi, gerçekten müzik dinlemeyi sevenlere. Hatta Waters tutkunları albümün plak formatını arşivlerine eklemekten hayli memnun kalacaklardır herhalde zira 74 yaşındaki İngiliz müzisyen, çağdaş rock tarihinin yaşayan en önemli şahsiyetlerinin başında geliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.