- EXQUISE -

Elele - - MODA - Dilan Güme Koleksiyonuna shop.exquise.com, Wepublic, Room+Rumours, Souq Kanyon ve Maritsa Store’dan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya, Orta Doğu, İrlanda ve Orta Doğu ülkeleri de ihracat yaptıkları noktalardan.

her ne kadar belli bir dönemin farklı alanlardaki öne çıkan stilleri olarak tanımlansa da benim için geçicilikten çok sürekliliği olan, şekilcilikten çok hayatımın her alanında etkilerinden faydalandığım bir unsur. Kelimelerle dile getirmenin ötesinde hislerimi ifade edebilmenin en eğlenceli yolu.’’

Ailesi de tekstil sektörü ile ilgilenen Dilan Güme’nin moda dünyasında kendine yer açması uzun sürmemiş ve 2008 yılında Exquise markasının temelleri atılmış. İki kişiyle çalışmaya başlayan marka, şu anda 40 kişilik bir ekibe ulaşmış ve dünya standartlarında bir marka haline gelmiş. ‘Peki nasıl?’ sorusunu Dilan Güme şu sözlerle cevaplıyor: “Bu değişimin en büyük mimarlarından biri kuşkusuz 2012’de beraber çalışmaya başladığım tasarımcımız Ebru Atılgan oldu. Ebru’nun gelmesi ile beraber koleksiyonlarımız başka bir seviyeye geçti ve her geçen sezon bir öncekinden daha iyi noktaya ilerlemeye devam ediyor.” Bundan dolayı da kendisine yaptığı en büyük yatırımın marka olmak adına güçlü ve kuvvetli bir ekip kurmak olduğunu söylüyor.

FEMİNEN VE ROMANTİK

Tabiatın sonsuz gücünü tasarımlarında vurgulayan Exquise’in 2017 İlkbahar/ Yaz koleksiyonu, Akdeniz’in her daim güneşli havasından, masmavi gökyüzünden, görkemli yapılarından ve çabasız lüks stilinden ilham alıyor. Dolayısıyla koleksiyon bize Akdeniz insanını çağrıştırıyor. Akdeniz’in dokusu, renkleri ve detayları farklı formlar halinde koleksiyonda sunuluyor. Midi ve maksi boyların beraber yer aldığı koleksiyonda açık omuzlu, volanlı elbiseler fiyonk detaylarla süsleniyor. Exquise kadınının vazgeçilmezi; uçuşan elbiseler, bu sezon da feminen ve romantik tavrı öne çıkarıyor. Çiçek bahçelerinden gelen yumuşak notaları betimleyen naif desenler; doğanın engin yeşili, dingin mavisi ve eşsiz günbatımı tonlarıyla bütünleşiyor. Dolayısıyla tüm koleksiyon Akdeniz’e övgü niteliğinde ilerliyor. Doğal elyafların saflığı Akdeniz’de bir temmuz havası gibi tende ılık bir dokunuşa dönüşüyor. Exquise kadınının yaşama sevincine övgü olarak hazırlanan 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonu, riviera esintilerinden tatlı bir melodiyi kulaklara taşıyarak bitmeyecek bir yaz mevsimini dillendiriyor. Exquise markasının gelecek planlarında yurt dışı önemli bir noktada bulunuyor.

DİLAN GÜME

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.