- DOĞAY CAN -

Elele - - MODA - Koleksiyonuna Gizia Gate’den ve Opia Pr Showroom’ dan ve markanın sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

kişinin kendisini ifade etme arzusu ile yola çıktığı bir arayıştır. Hayat algını, yaşam tarzını, kişiliğini en iyi ifade edebildiğin araçtır da diyebilirim.’’

Doğay Can kendi markasını kuralı bir yıl oldu. Daha büyümekte olan bir bebek olarak nitelendirdiği markası için “Çok emek ve zaman istiyor olgunlaşması için... Sağlam adımlarla ilerlediğimi düşünüyorum” diyor. Çok küçükken de modacı olmak isteyen ve bunun hayalini kuran, eğitim hayatını da tamamen tasarım üzerine kurgulayan Doğay Can, hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi başaranlardan.

KESKİN VE ZARİF

Doğay Can’ın bir kadın samurayın hikayesini anlattığı koleksiyonu, bir samurayın ruhuyla dinginleşiyor ve güçleniyor. Doğay Can koleksiyonuna ilham veren bu samurayı, ‘Modern zamanlarda savaşmaktan çok, kadın olmayı deneyimliyor’ diyor ve ekliyor; ‘Her mücadelesinde hamlelerini gizlemek için giydiği samuray kostümü olan ‘hakama’sı yedi erdemi simgeliyor. Pililerini katlıyor ve her seferinde de bu erdemleri koruyup koruyamadığını sorguluyor. Yardımseverlik, bilgelik, nezaket, içtenlik, sadakat ve inanç...’ Koleksiyonunun her detayı da bu erdemlere yaptığı göndermelerle sarılı. Keskin hatlar, minimal bir tavır ile nezakete övgüler gönderirken, siyah bantlar ve kuşaklar bilgeliği simgeliyor. Bu güçlü kadın; maximalist stillere karşı olan ve bunu kendi özgün stiliyle buluşturan, trend dayatmalarının tamamen karşısında olan siluetiyle karşımıza çıkıyor. Maskulen ama küçücük bir detayla seksi ve dişi parçaları içinde doğal bir şekilde taşıyabilen kadınları canlandırıyor. Doğay Can, pret a porter koleksiyonuyla da; tasarım dokunuşu olan katma değerli, ürün ihracatı yapmayı planlıyor.

DOĞAY CAN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.