“MUTLU İNSANLAR GÜZEL İŞLER BAŞARIR”

Dünyayı mutlu insanlar güzelleştirecek! Avon Kurumsal İletişim Direktörü Hande Orhan da aynı fikirde. “Birlikte çalışmaktan keyif alacağın ekipler yarat, çünkü mutlu insanlar güzel işler çıkarır” diyor.

Elele - - KARİYER -

60’LI YILLARIN REKLAM SEKTÖRÜNÜ ANLATAN MAD MEN DİZİSİ DAHA YAYINLANMADAN ÖNCE BİLE KONUYLA YAKINDAN İLGİLENDİĞİNİ,

reklamları izlemeyi ve hikaye anlatmayı çok sevdiğini söylüyor Avon Kurumsal İletişim Direktörü Hande Orhan. Sonraları reklamcılığın kendisi için ideal meslek olduğuna inanmış, olmuş da… Galatasaray Lisesi’nin ardından üniversiteyi Fransa’da okuduktan sonra reklamcı olma hayaliyle yurda dönmüş ve kariyerinin ilk yıllarında BART Reklam Ajansı’nda yaratıcı bölümden müşteri tarafına kadar birçok farklı ekipte rol almış. Dört senelik ajans macerasından sonra Yapı Kredi Kurumsal İletişim ekibine geçmiş ve etkinlik, iç iletişim, sosyal sorumluluk gibi farklı alanlarda değişik pozisyonlarda çalışmış. Şimdi hem mesleğinde başarıyı hem de eşi, iki yaşındaki oğlu ve dört yaşındaki köpeğiyle özel hayatında mutluluğu yakalayan Orhan, 2012 yılından bu yana Avon’da Türkiye, Kuzey Afrika ve Ortadoğu Bölgesi’nden sorumlu İletişim Direktörü olarak çalışıyor. “Kurumsal dünyada iletişimin geldiği nokta beni çok heyecanlandırıyor. Kariyer hedefim hangi pozisyonda olursam olayım fark yaratacağım, yeni fikirler üretebileceğim, ortaya çıkardıklarımla gurur duyabileceğim işler yapmak” diyen Orhan için iş hayatında başarının sırrı; fark yaratmaktan, inanılan fikrin sonuna kadar arkasında durmaktan ve ofis ortamına keyif ve eğlence katmaktan geçiyor. “Ne yaparsan yap, daha iyisini yapmanın mutlaka bir yolu var. Bıkmadan denemek ve değişmek zamana ayak uydurmanın tek yolu.” İş hayatındaki mottosunu ise şu sözleriyle açıklıyor: “Kişilerle değil inanmadığın fikirlerle ve yanlışlarla savaş. Sıkılarak, söylenerek çalışan ekiplerden de, o ekiplerin çıkardığı işlerden de hayır gelmez. Birlikte çalışmaktan keyif alacağın ekipler yarat, çünkü mutlu insanlar güzel işler çıkarır.”

SADECE SONUÇTAN DEĞİL SÜREÇTEN DE ZEVK ALMAK, KENDİ HIZINI KARŞIDAKİNİN HIZINA GÖRE AYARLAMAK SON DÖNEMDE ÖĞRENDİĞİMİ DÜŞÜNDÜĞÜM ÖNEMLİ BİR ÖZELLİK.

YAZI: GÜLRU İNCU FOTOĞRAF: NURDAN USTA

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.