OLMAK YA DA OLMAMAK

Zamanı doğru kullanmanın mutlu olmakla kesinlikle bir ilgisi var! Vaktinizi sizi mutlu edecek şeylere ayırın; bu bir paket çikolata yemek olsa bile... Çünkü geçen zamanı asla geri alamayacaksınız.

Elele - - ZİHİN -

BUDDHA

der ki, “Mutluluk sahip olduklarınıza ya da kim olduğunuza bağlı değildir, mutluluk sadece düşüncelerinizdeki ferahlıktır.” Mutluluk sahip olunması o kadar zor bir şey değil aslında, sorun bunu erteliyor olmamız. Hepimiz zamanımız olduğunu sanıyoruz. Sevmek için, affetmek için, seni seviyorum diyebilmek için, hatalarımızla yüzleşmek için, sözde zaferlerin peşinde koşmanın ne kadar beyhude olduğunu anlamak için... Zamanı kontrol edemezsiniz ama mutlu olmaya giden yolda bazen kontrolü elinizde tutabilirsiniz. İnançlarınız, davranışlarınız, düşünceleriniz gibi. Onurlu, sabırlı, anlayışlı, empati kurabilen, adil biri olmaya çalışmak örneğin. Daha az endişeli biri olmaya çalışabilir, düştüğünüz anda yeniden ayağa kalkarak yola devam edebilirsiniz... Evet, bunların hepsini pekala yapabilirsiniz.

GÜNEŞ SANA HER GÜN YENIDEN ENERJI VERSIN. AY GECEYLE BERABER SENI YENILESIN. YAĞMUR ENDIŞELERINI ALIP GÖTÜRSÜN. RÜZGAR VARLIĞINI GÜÇLENDIRSIN. YÜRÜDÜĞÜN YOL SENI GERÇEĞE GÖTÜRSÜN VE BIL KI HAYATIN TÜM GÜNLERI GÜZELDIR.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.