İMZA PARÇA

Yetenekleri, başarıları ve stilleriyle ikon olmuş isimlerin, dönemin trendlerinin değil içgüdülerinin bir yansıması olan imza parçalarını hatırlayarak zamanda bir yolculuğa çıkıyoruz.

Elele - - EDİTÖR -

İkon isimlerin imza parçalarını hatırlıyoruz.

Tarkan PA RL A K CE K E T

Ülkemizin yanı sıra dünya da adını duyuran Tarkan, sahne kostümleriyle her zaman adından söz ettiriyor. Özellikle taşlı ve pırıltılı ceketleri onun stiliyle özdeşleşen en önemli parça.

Ray Charles S I YA H GÖ Z L Ü K

Dört yaşında kardeşini kaybettikten sonra başlayan görüş kaybı körlükle sonuçlanan, soul ve jazz müziğin efsanevi ismi Ray Charles, piyano başındaki neşeli haykırışları kadar siyah gözlükleri ile de hatırlanan bir isim.

İKON İSİMLER ATTIKLARI ADIMDAN YEDİKLERİ YEMEĞE,

bindikleri arabadan kimlerle birlikte olduklarına kadar her şeyleriyle merak edilir, takip edilir ve çoğu kez de taklit edilirler. Ancak kimi öyle imza gibi bir stile sahiptir ki, üzerinde taşıdığı o daimi iz adeta kimliğiyle özdeşleşir. Bu sayede moda kulvarında da güçlü bir koza sahip olmayı başaran bu isimler imza niteliğindeki stil parçalarıyla eşsiz bir hale bürünürler. Kimi cesaret emsali bu parçaların kimi de zarafet temsili… Kimi abartılı detaylara sahip kimi minimal çizgilere. Kimi zamansız kimi popüler. Ama hepsinin tek bir ortak noktası var ki onu taşıyan ünlünün adeta ruhundan bir parça haline gelmişler. Bir başka deyişle, bu parçalar moda olmaktan çıkıp birer tutkuya dönüşmüşler. Şimdi, stilleriyle ilham veren ve kendi dönemlerinde moda üzerindeki etkileri tartışılmaz olan bu isimlerin en çok konuşulan ve onlarla yaşamaya devam eden imza parçalarını mercek altına alıyoruz.

Coco Chanel TÜVIT CEKET

Coco Chanel’in moda dünyasının en ünlü parçalarından biri haline dönüştürdüğü minik tüvit ceketleri kendi stilinin de imza parçası kabul ediliyor. Hem şık hem de zarif bir görüntünün altını çizen ceketler, markanın Kreatif Direktörü Karl Lagerfeld tarafından her sezon yeni yorumuyla Chanel defilelerinde başrolde.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.