YAZ EKRANI, KAHRAMANLAR VE ANTİ KAHRAMANLAR

Dizilerin yeni sezonları başlıyor, yepyeni diziler hayatımıza giriyor. Jessica Biel’den Stephen King’e, Beyaz Saray’ın entrikalarından yedi krallığın taht oyunlarına uzanan ağustos ekranı dizi tutkunlarını saatler boyunca oyalayacak kadar yoğun.

Elele - - EKRAN -

KAVURUCU SICAKLARDA DENIZIN O MAVI SERINLIĞINDEN UZAKTA

KALMAK, hele hele sıcaklarla arası hiç iyi olmayanlar için klimalı yaşamın demir parmaklıklarında yaşamaya zorlanmak insanın moralini bozmuyor değil tabii ama işe bir de bardağın dolu tarafından bakmak lazım. Evde ayaklarınızı uzatmışsınız, kahvenizi almışsınız, pencereden esen hafif rüzgar eşliğinde en sevdiğiniz diziyi izliyorsunuz. Eh pek de kötü bir senaryo değil hani. Sinema dünyası yazın gişe hasılatlarının düşmesinden endişe eden Hollywood yapımcıları yüzünden 1-2 dişe dokunur yapım dışında sönük geçerken, Amerikalıların deyimiyle silver screen yani televizyon dünyası dizi tutkunları için hiç de boş değil. Pek çok yabancı dizi, kaçıranlar için yeniden ekrana geliyor, pek çoğu da yeni sezonuna başladı. Kevin Spacey’nin küllerinden doğduğu, NBC’nin popüler dizisi House of Cards, beşinci sezonuyla ekranlarda. Gypsy ise başroldeki Naomi Watts’la hayli söz ettireceğe benziyor.

GERILIMIN DAYANILMAZ ÇEKICILIĞI

Korku ekranında da işler yolunda. AMC’nin popüler dizisi Fear the Walking Dead, üçüncü sezonuyla yine nefesleri kesiyor. Tabii bir de Stephen King’in aynı adlı romanından daha önce birkaç kez beyazperdeye de uyarlanan The Mist var. Gerilim edebiyatı ve Stephen King denince şöyle derin

bir nefes almak lazım. Çok önceleri Sis adıyla sinemada izlediğimiz The Mist’le bir kez daha gözlerimizi gökyüzüne çevireceğiz. Aniden şehrin üzerine inen yoğun sis tabakası temmuzda start alan gizemli olaylarıyla bu ay da bizi hop oturtup hop kaldıracak. Geçen ay yedinci sezonuyla yedi krallıktaki entrikalara bir kez daha dahil olduğumuz Game of Thrones, hız kesmek bir yana, hayranlarına yenilerini ekleyerek dünya genelindeki çılgınlığını sürdürüyor hatta Jon Snow, Robb Stark ve Sansa Stark dizinin en popüler ilk üç karakteri olarak gösteriliyor. Doğaüstü olaylara meraklıysanız küçük bir kasabada yaşanan olayları anlatan Midnight, Texas yeni Supernatural’ınız olabilir.

Yaz ekranının ilginç yapımlarından biri de Amerika’nın yeni suç draması The Sinner. Jessica Biel’in uzun aradan sonra ilk kez ekrana geldiği sekiz bölümlük dizide cinayetle suçlanan ve neyi neden yaptığını bilmeyen bir anneyi canlandıran Biel’e, olayı araştıran dedektif rolünde Bull Pullman eşlik ediyor.

GYPSY

FEAR THE WALKING DEAD

THE SINNER

THE MIST

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.