KİME GÖRE...

Elele - - EDITOR - GÖZDE KAYNAK gkaynak@doganburda.com

Güzel!Yani sözlük anlamıyla göze ve kulağa hoş gelen, hayranlık uyandıran... Belki de tanıdığımız, bildiğimiz en göreceli kavram. Neye, nasıl bakarsan o kadar güzel çünkü. Neyi güzelleştirmek istersen o kadar güzelleşir beyninde ve gözünde. Bu kadar kişisel, bu kadar bizimle ilgili bir konuyken nasıl oldu da‘standart bir güzellik’kavramı oluşabildi anlamak zor. Olmak istediğiniz o kalın dudaklı, kalkık kaşlı, sarışın siz misiniz aslında? Sağlığınızı yitirmek uğruna biraz daha, biraz daha zayıf olmak gerekiyor mu gerçekten, peki hadi tüm bu ‘trend’lere uzaksınız diyelim; yan komşunun kızı kilo aldı diye fısıldamaya gerek var mı aranızda. Hadi bu aya herkesi rahat bırakarak başlayın; kendinizi de. Bakın o zaman nasıl da güzelleşecek her şey... Biz sizin için her ay olduğu gibi öneriler hazırladık tabii, kendinize iyi bakın diye bolca şımartma fikri var sayfalarımızda. Unutmayın hissettiğiniz kadar güzelleşeceksiniz. Gerisi yalan.

Güzel bir şehirde tatil yapmak, güzel bir yerde kahve içmek, güzel biriyle uzun uzun konuşmak, bir günü spa’da geçirmek, bir paket çikolatayı mideye indirmekle başlayabilirsiniz mesela anlam katmaya her şeye.

Bu ay kapağımızda güzel bir kadın var. İyi kalpli çünkü o. Bu noktada kaybediyor bana göre güzellik kişiden kişiye değişme yetisini. İyi düşünen insan güzeldir. Bu net! Hazar Ergüçlü yüzündeki kocaman gülümsemeyle, yaramaz bir kız çocuğu gibi. Tüm olanlara isyanını çatallı ve yüksek ses tonuyla dile getiriyor. Sevimli, zeki ve ilgi çekici sıfatlarını hak ediyor bana sorarsanız. Filiz Şeref’in sorularını tüm içtenliği ile cevaplayan Hazar’ın efsane fotoğrafları Semih Kanmaz’ın gözünden... Sayfa; 44’te. Bir bakın derim...

Mabel Matiz kasıma yakıştırdığım adamlardan biri benim. Çünkü söylediklerini yumuşak tonda söyleyenlerden. Farklı olduğu kesin ve onun güzelliği bu bana sorarsanız. Seçtiği kelimelerden, takıldığı ayrıntılara kadar ‘hiç öyle düşünmemiştim’dedirtebilecek bir karakter. Evet o bir karakter. Sayfa 64’ü çevirin. Ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Bu ay biz de kendimizi yeniledik, çok daha kolay okunabilir, aradığınızı şıp diye bulabileceğiniz, alışverişi bol, fikri çok, gezmesi tozması daha fazla bir kasım sayısı hazırladık sizin için. Umarız seversiniz... Umarız ‘güzel’olmuştur. Kasımda şehir başka... Tadına varın! Sevgiyle

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.