TEMMUz FERAHLIğI

ELLE (Turkey) - - EDİTO - IŞIN GÖRMÜŞ igormus@elle.com.tr @IsinGormusELLE

Belki de temmuz doğumlu olduğumdan ve bu aya birazcık iltimas geçtiğimden olacak, pek sevdiğim bir aydır. Yaz mevsimi benim için temmuzdur. Keyifle eş anlamlıdır. Her şeyin yavaşladığı, huzura büründüğü, en güzel mehtabın yaşandığı zamandır. Rehavet anlarının toplamıdır.

Belki de tüm yoğun ve yorucu kış ayları boyunca sabırsızlıkla, iple çekilen tek aydır.

Temmuz bitince, senenin ikinci yarısı, koşturmacasıyla, planlarıyla, hırıyla gürüyle kapıda bekler bizi. O yüzden, tadı çıkarılması gereken bir zaman dilimidir. Ağustosu düşünmeden, sadece anı yaşayarak geçirilmelidir.

Biz de temmuz ayının tadını çıkarmanıza yardımcı olacak bir sayı hazırladık. Kapak kızımız, Brezilya’da gerçekleşen Dünya Kupası’nın galibine kupayı elden verecek olan ünlü Brezilyalı model Gisele. Çekim buram buram Brezilya kokuyor haliyle. “Keşke biz de bu heyecana dahil olabilseydik” diye iç çekerek hazırladık sayfalarını. Ve neredeyse Brezilya’ya gitmiş, müziğin ritmini duymuş kadar olduk.

Editörlerimizden Sıla Güven ve Selin Miloşyan, feminen ve maskülen savaşlarını kaleme aldı. Sıla maskülen tarzını, Selin de feminen tarzını masaya yatırdı. Geçmişten günümüze bu iki belirgin tarzın yansımalarını tartıştı.

Ünlü tasarımcılara zaman zaman akıl, zaman zaman da ilham veren, tasarımlarını ve pazarlama kampanyalarını yönlendiren perde arkasındaki “beyin takımı” kadınları tanıyalım dedik ve güzel bir dosya haber hazırladık.

Bu ay gardırobuna sızdığımız Şebnem Çapa, iki dünya tatlısı köpeğiyle karşıladı bizi. Çapa’nın daha çok Hindistan’a sık yaptığı gezilerle de zenginleştirdiği eklektik tarzı, neşeli temmuz ayına muhteşem uyum sağladı.

Sizlere de huzurlu ve neşeli bir temmuz ayı diliyorum.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.