KAMİKAZE PİLOTLARI MODA DÜNYASINDA UÇUYOR!

ELLE (Turkey) - - TASARIM -

Tasarıma nasıl başladı?

29 yaşındayım. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım bölümü mezunuyum. Sanat ve tasarım dünyası her zaman içimde yaşattığım büyük bir tutkuydu. Çizime ilgim çok küçük yaşlarda başladı. Dolayısıyla lise döneminden itibaren güzel sanatlara hazırlanarak bu alanda profesyonel eğitim almaya karar verdim.

Japon kültüründen renkli bir dünya yarattı!

Koleksiyonumda Japon Kamikaze pilotlarının üniformalarından ilham aldım. Bushido kültürünün geleneksel öğretilerini temsil eden anlam yüklü bir tema. Bu elemanları tropik dünyanın eşsiz görselliğiyle birleştirdim. Spor ve maskülen look’ların üzerine eklediğim renkli floral desenli armalar, tüy ve nakış detaylarıyla feminen bir etki oluştu. Kontrast renkler ve limon sarısı, askeri üniformanın ciddi ve resmi havasını uzaklaştırıp daha sıcak ve tropik bir etki yarattı. Fidan Martinoviç’in giydiği deri ve otriş detaylı sarı bomber ceketteki omuz üzerinde yer alan körüklü cepler, yakayla omuzu birleştiriyor. Limon sarısı mini etekse, tıpkı pilot üniformasındaki gibi envanter ceplerle dikkat çekiyor. Son olarak ceketin içinden giyilen uçuk sarı tonda moher triko süveter ve zafer bandanalarından ilham aldığım, üzerinde çiçek motiflerinin yer aldığı bantlarla look’umu tamamlıyorum.

Türk modasının gelişimini nasıl değerlendiriyor?

Türk modası bugüne kadar evrensel anlamda birçok başarıya imza attı. Daha kaliteli ve özgün çalışmalarla çıtanın zamanla yükseleceğine inanıyorum. Gelecekte kendime ait markamı oluşturup sevdiğim bu özel mesleği en doğru şekilde icra etmeyi düşünüyorum.

eMel Melİke BAkıcı Saç: Pınar Yürüyen Makyaj: Sam Araji/ Benefit ürünleriyle

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.