Ferragamo’da PAUL ANDREW rüzgarı

Ferragamo ailesinin en yeni üyesi, 38 yaşındaki İngiliz ayakkabı tasarımcısı Paul Andrew oldu. Kreatif direktörü görevini üstlenen Andrew, Salvatore’nin tasarım öğretilerini Y kuşağına aktaran isim olacak.

ELLE (Turkey) - - RÖPORTAJTA - YAZI: LUISA SIMONETTO

Ferragamo ailesinin kreatif direktör koltuğuna oturan 38 yaşındaki İngiliz ayakkabı tasarımcısı Paul Andrew, 20 yıllık kariyerine önemli bir tecrübe daha eklemiş oldu. Şimdilerde, Floransa merkezli modaevi için tasarladığı 2017 sonbahar koleksiyonu merakla bekleniyor. Paul Andrew, her an yenilik arayışında olması ve tasarımlarında rahatlığa öncelik vermesi bakımından (markanın yaratıcısı) Salvatore Ferragamo’yu kendisine oldukça yakın bulduğunu söylüyor. AMERİKA’DA KESİŞEN YOLLAR Paul Andrew, İngiliz modası deyince akla ilk gelen isimlerden biri olan Alexander McQueen için çalışmıştı. Paul, “Alexander’la epey uzun süre geçirdim ancak bu işten para kazanamıyordum. Babam geçinmek için bir şeyler yapmam gerektiğini söyledi.” diyor. Böylece genç tasarımcı Amerika’ya gitme kararı vermiş; orada Calvin Klein ve Donna Karan markalarıyla iş birliği yapan Paul Andrew, Narciso Rodriguez’le çalıştı ve ayakkabı

TOPUKLAR ÇİÇEK AÇTI Ferragamo terliklerinin çiçek formundaki topuk detayına dikkat (üstte).

Paul Andrew, rahatlık ve estetiğin buluştuğu sıra dışı tasarımlara imza atıyor. ŞEKİL ÖNEMLİ

Kadınlar bir ayakkabıda ne arar? Başta şıklık. Aynı zamanda rahatlık... Ferragamo tasarımları bu beklentilere cevap veriyor.

Paul Andrew

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.