BİR BAKIŞI YETER

ELLE (Turkey) - - ÍLK BAKIŞ -

Deli dolu, enerjik, doğal ve çok sempatik bir oyuncu olan Uğur Kurul’la içten bir sohbet gerçekleştirdik

STARLARDAN OLUŞAN FAN KULÜBÜ

Hikaye 2004 yılında Scarlett Johansson’la başlıyor. Paparazilerden kaçmaya çalışan Johansson, Roland Mouret’nin Mayfair’daki showroom/atölyesine sığınıyor. Burada geçirdiği üç saatin sonunda güzel yıldız, bir sonraki yıl Oscar töreninde giyeceği elbisenin siparişini de veriyor. Cameron Diaz, Demi Moore, Halle Berry, Naomi Watts, Emma Stone, Blake Lively gibi isimler onu takip ederek Roland Mouret’yi “kırmızı halının kralı”na dönüştürüyor. Dar kalıplı kalem etekleri moda dünyasının ilham perilerinden Gigi Hadid’in de kalbini çalıyor. Hadid güçlü kadın imajına Mouret’nin kalem etekleri ve elbiseleriyle kavuşuyor. Amerikan şov ve televizyon dünyasının stilistleri de onu keşfediyor. “Suits” dizisinde Meghan Markle’ın canlandırdığı Rachel Zane, sırtı fermuarlı dar elbiselerden vazgeçemiyor ve günlük hayatında da Mouret’nin elbiselerini giyiniyor. Prens Harry’nin sevgilisi Markle’ın, (neredeyse kesin gözüyle bakılan) düğününde de Roland Mouret tasarımı giyme ihtimali nedir sizce? İngiliz Kraliyet ailesinin güzel prensesi Kate Middleton da onun tasarımlarını tercih edenlerden.

KADIN VÜCUDUNU GÜZELLEŞTIREN ÖZEL YETENEK

Gizlemek, daraltmak ve vurgulamak... O, elbiselerini, kadınların cazibesini ve kendine güvenini artırmak için tasarlıyor. Yıldızlaşan “Galaxy”den sonra, “Moon” ve “Pigalle” modelleriyle satış rekorları kırdı. Kadınlar bu modellere sahip olabilmek için bekleme listelerine isimlerini yazdırdılar. Tasarımcı en çok tercih edilen modellerini bir araya getirerek “Signature” koleksiyonunu oluşturdu. İngiliz “10” dergisinin yaratıcısı, arkadaşı Sophia Neophitou-Apostolou onu şöyle anlatıyor: “Roland kadınları, farklı tiplerde vücutların en cazip noktalarını ortaya çıkaracak kesimleri seviyor. Tasarımları modern olduğu kadar, modası geçmeyecek, yani zamansız bir karaktere sahip.”

BAŞARININ KOKUSU...

Roland Mouret birçok iyi teklife rağmen büyük bir markanın kreatif direktörü olmayı reddetti ve kendi yolunu çizdi. “Üç sezon sonra işten çıkarılma riskini almaktansa, çok karlı olmasa da kendi işimi yapmayı tercih ederim” diyor. Gap ve Banana Republic gibi markalarla iş birliğine gittiğini, özel koleksiyonlar tasarladığını da unutmayalım. Suffolk’taki evinde sakin bir yaşamı tercih eden Mouret son olarak Paris’teki ünlü moda okulu Istituto Marangoni’de bir konferans verdi. “Aldıklarınızı geri vermeyi, tecrübelerinizi paylaşmayı öğrenmelisiniz” diye anlatan tasarımcı, atölyesinin kapılarını genç yeteneklere açıyor. Roland Mouret “Artık ne istediğimi çok iyi bildiğim bir yaştayım” diyor. Bu yıl defilesini Londra’da yapmayı seçse de köklerine sahip çıkmaya da devam ediyor. Yıl sonunda piyasaya çıkacak yeni parfümünün çalışmalarını Paris’teki meşhur parfüm evi Etat Libre d’Orange’da yönetiyor. Başarının kokusunu şimdiden hissedebiliyoruz.

Kate Winslet Gwyneth Paltrow Halle Berry Naomi Watts

Dita Von Teese

Amanda Holden

STİLİ KOPYALANIYOR Sadece ünlü insanlar için değil tüm kadınlara tasarladığını anlatan Roland Mouret, imzasına dönüşen pili ve drapelerinin sürekli kopyalandığından yakınıyor. Rachel Weisz

Daisy Ridley

Jodie Foster

Meghan Markle

Victoria Beckham

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.