Anne oluncA AnlAdım...

Evim - - Güneşlİ Ev - GÜNEŞ ULUKUŞ/

Bu yıl gelin annenizi mutlu etmenin, ona kendini özel hissettirmenin farklı yollarını arayın.

Bu Anneler Günü’nde onu mutlu etmenin özel yollarını arayın. Emin olun yapacaklarınız onun için en güzel ve en unutulmaz hediye olacak... Oğlum Rüzgar hayatıma girdiğinden beri daha duygusalım, daha duyarlıyım, hayata daha bağlıyım. Çünkü anneyim. Artık annemi daha iyi anlıyorum, onu daha çok seviyorum ve ona her zamankinden çok, teşekkürlerimi sunuyorum ve ‘iyi ki benim annemsin’ diyorum. Eskiden her mayıs ayı geldiğinde anneme alacağım hediyenin telaşına tutuşurdum. Pahalı hediyelerle annemi mutlu etmeye çalışırdım. Herkes gibi… Şimdi anlıyorum ki annelerimize asıl vermemiz gereken hediye sadece biraz daha sevgi, biraz daha zaman… Oğlumla geçirdiğim her saniyenin bu kadar kıymetli ve keyifli olması bunu bana öğreten.

Anneniz için evde neler yapabilirsiniz?

• Anneler Günü’nde ya da aslında annenize sürpriz yapmak istediğiniz herhangi bir gün, annenize hediye olarak güzel bir sabah kahvaltısı ya da sevdiği yemeklerden güzel bir akşam yemeği hazırlayabilir, annenizin evini onu ne kadar çok sevdiğinizi gösteren yaratıcı detaylarla doldurabilirsiniz. • Anneniz bir süper kahraman gibi görünse de, onun da yorulduğunu hiçbir zaman unutmamalısınız. Hiç olmazsa bu özel günde onu mutfağa sokmayın ve bir gün öncesinde evin temizliğini siz yapın. • Annenizin en çok sevdiği renklerde örtü ve yastıklar alarak masayı ve kanepeyi süsleyin. • Mutlu aile fotoğraflarını çerçevelere yerleştirerek aile köşesi oluşturun. “Seni Seviyoruz Anne” notunu renkli kartlara yazarak evin farklı köşelerine yerleştirebilir ya da renkli ve büyük bir banner hazırlayabilirsiniz. • Anneler Günü deyince akla çiçekler gelir. Evi annenizin en sevdiği çiçeklerle donatabilirsiniz. Çiçeklerden minik çelenkler ve süsler yaparak evi adeta bir çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz. • Kokulu mumları evin çeşitli köşelerine yerleştirebilir, yemek masasını mumlarla renklendirebilirsiniz. • Anneniz ve ailenizle birlikte geçirdiğiniz güzel günleri yansıtan fotoğraflardan kısa bir slayt gösterisi ya da annenizin sevdiği kişilerle görüşerek bir video hazırlayabilirsiniz. • Anneler Günü’ne özel bir pasta yapabilirsiniz. Yine kendi elinizle hazırlayacağınız kurabiye ve çilekli limonatayla annenizin ağzını tatlandırabilirsiniz. • Akşam yemeği esnasında annenizin sevdiği müzikleri çalarak daha fazla keyif almasını sağlayabilirsiniz.

Lalelerle mutlu edin

Lale mevsimini fırsat bilerek annenizi lalelerle hazırlayacağınız hoş çiçek süslemeleriyle mutlu edebilirsiniz. Sıradan seramik saksıları karatahta boyası ile boyadıktan sonra üzerine annenizin hoşuna gidecek bir not yazabilir, içine de rengarenk laleler yerleştirebilirsiniz. Çay-kahve seven bir anneniz varsa ona alacağınız fincanların içine laleler yerleştirerek annenizi gülümsetebilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.