Vintage romantik bir düğün için deko-öneriler

Evim - - Evİmİ Kuruyorum - HAZIRLAYAN ASLI BODUROĞLU FOTOĞRAFLAR DEFNE BURAT

İster açık havada ister kapalı bir meka nda olsu n, düğünümün bir te ması olmalı diyorsa nız önerimiz, roma ntik vintage... Bu stilde bir düğünü hayata geçirebilmeniz

için bazı önerilerimiz var.

Moda ve ev dekorasyonunda geçmişe olan eğilim artık düğün temalarına da yansıdı. Geçmişe duyduğumuz özlemle eskiye daha çok değer vermeye başladık ve nostaljik anlamı olan objeler hem evlerimizde hem de davetlerde yeniden hayat bulmaya başladı. Eğer siz de nostaljik detaylarla romantik vintage bir düğün yapmak istiyorsanız bu fikirler umarız size de ilham verir:

Aile büyüklerinizin düğünlerinde çekilen siyah beyaz resimlerini düğün alanının girişinde cam kavanozlarda sergileyebilirsiniz.

Düğünün girişine kara tahtalarla yönlendirmeler yapabilirsiniz.

Masa dekorasyonunda farklı boylarda vintage cam şişelerin içinde tek tek farklı çiçekler koyabilirsiniz.

Kır düğünü yapıyorsunuz çimlerin üzerine birkaç eski bavulu üst üste koyarak dekor yapabilirsiniz. Bavulların üzerine vintage cam şişelerinin içinde çiçekler, çerçeveler, eski fotoğraf makineleri ve aşk kitapları koyabilirsiniz.

Eski içecek kasalarının içine cam şişelerde içecekler koyabilirsiniz.

Düğün alanında davetlilerin size dileklerini yazmaları için ahşap ve mümkünse eski moda bir masanın üzerine vintage bir daktilo ve eski bir defter bırakabilirsiniz. Masayı dekore etmek için farklı dillerde sözlüklerden aşkın anlamının olduğu bölümün fotokopisini çektirip kalp şeklinde kesebilir, masa örtüsü yerine de en sevdiğiniz aşk romanlarının sayfalarını geri dönüşümlü kağıda fotokopi çektirip birbirlerine yapıştırabilirsiniz.

Ferforje kuş kafeslerini düğün dekorasyonunda masaların ortasında ya da ağaç dallarından, tavandan sarkıtarak kullanabilirsiniz. İçlerine çiçek ve mumlar koyarak romantik bir atmosfer sağlayabilirsiniz.

Alaçatı Asma Yaprağı’ndaki gibi küçük vintage bir banyo küvetinin içini buzla doldurup içki şişelerini içine koyabilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.