Sahil evine retro yorum

Evim - - Içindekiler - HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

GÖLTÜRKBÜKÜ’NDE SAHILE SADECE 20 METRE UZAKLIKTA BIR KUMSAL EVINDEYIZ... ANCAK BURASI KLASIK BIR BODRUM EVI OLMAKTAN UZAK; POP, RETRO VE VINTAGE STILLERLE HARMANLANAN BIR SAHIL EVI...

Terasta canlı renkler göze çarpıyor. Sehpa ve oturma grubu Mudo Concept’ten. Sehpanın üzerinde duran renkli ritm çalgıları ise Nişantaşı Muson mağazasından.

“Küçük ama çok şIrIn BIr EvIm vAr. K endime yetecek kADAr BüyüklüktE BIr yAtAk oDA m vE BIr DE DostlArımı AğırlA mAk üzErE tAsArlADığım BIr konuk oDA m...”

“Evimde tek bir stil var diye me m. Vintage, retro, ku msal hatta etnik detaylar bile bula bilirsiniz. Sa nırım her şeyi harma nla mayı seviyoru m. Z aten en güzeli de bu değil mi? Her şeyin bir karmasını yaparak ortaya uyu mlu bir bütün çıkara bilmek.”

Yine yolu Istanbul’dan uzaklara düşsün isteyen bir ev sahibesinin küçük ama stil sahibi kozasındayız. Şehirde geçen uzun yıllardan sonra, yorucu bir hayattan çok uzaklarda Bodrum’da yepyeni bir hayata başlamış Nur Yurdabayrak. Nur Hanım evde tek başına yaşamasına rağmen evin neredeyse hiç boş kalmadığından ve neredeyse her zaman evde bir konuk ağırladığından bahsediyor. Nur Hanım eğlenmeyi, dinlemeyi sevdiği kadar çok seviyor. Hatta bunun izlerini terasta görebiliyoruz. Konforlu oturma ünitelerinin yer aldığı teras rengarenk! Sıcak tonların en çarpıcı hallerini sergileyen objeler enerjiyi harekete geçirmek için özellikle tercih edilmiş. Terasın Türkbükü koyuna doğru bakan manzarası ise eşsiz.

Iç mekanlarda ise tam tersi daha dingin bir atmosfer karşılıyor bizi. Deniz kabuklarının her türlü tonu var burada. Sanatsal detaylarla harmanlanan kumsal stili dingin bir atmosfer oluşturuyor. Ev eskiden depoymuş. Bu sebeple oturmak için neredeyse hiç uygun değilmiş. Evin tadilatı ile çok fazla uğraşılmış. Hatta mutfak ile salonu ayıran duvar önceden yokmuş. Bir separatör görmesi ve biraz daha yaşam alanı havası katmak üzere bu duvarı sonradan yaptırmışlar.

“Eski filmler, afişler… Her za ma n çok hoşu ma gider. Bu sebeple he m mobilya he m de aksesuarlarda pop stilin hakimiyetini görürsünüz.”

“Eskiden depo ola n bu yeri bir kozaya, ufacık bir plaj evine dönüştürdüm.”

“Renkleri seviyoru m, özellikle de kırmızıyı. İçerideki açık tonların aksine terasta ola bildiğince parlak; özellikle de kırmızı tonları kulla ndım.”

Mutfakta en çok dikkat çeken aksesuarlar teneke bisküvi kutuları ve metal panolar. Pop stil mutfağa enerjik bir hava katıyor. Kristal avizenin kırmızı oluşu da yine tesadüf değil!

“Bu evle ilgili tadilat süreci aslında uzu n sürdü diyebilirim. Ancak en sevdiğim kısmı şu, he men her şeye kendim karar verdim ve kendim tasarladım.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.