Mevsim enerjisi evinizi sarsın

Yaratıcılıktan nasibini almış, hafifleten fikirlerle mutlu bir dekorasyonu, sizi mutlu edecek fiyatlarla sağlayarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Evim - - Içindekiler - HAZIRLAYAN NUR BİLGİNOĞLU ANAÇ

Cıvıl cıvıl, serin, rahat, ferah ve haifi bir yaz için neler mi yapabilirsiniz?

Parça kumaşlardan balkon kapınıza rengarenk bir sineklik dikin veya terzide diktirin. Esen hafif rüzgarlarla uçuşan perdeniz balkondaki çay saatlerinizi daha da keyiflendirecek. Bahçe veya balkonunuza koyacağınız sedire minder diktirmek zorunda değilsiniz. Beğendiğiniz tek kişilik bir yatak örtüsünü sediri kaplamakta kullanabilir, sıkıldıkça veya rengi soldukça rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Bahçenizdeki ağacın dallarına veya balkonunuza tepeden birkaç tane feneri asimetrik olarak asarsanız bir odak noktası ve hoş bir görüntü oluşturur. Beyaz bir kanepeyi yılın farklı dönemlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Birkaç ufak dokunuşla modunuza veya mevsime göre bambaşka bir havaya sokabilirsiniz. Koltuklarınızı bir tuval gibi kullanın ve üzerlerine denizi çağrıştıran yastıklar koyarak kumsalı içeri davet edin. Eğer gövde kısmı cam olan abajurlarınız varsa içerisine kum, çakıl taşı ve de- 46 niz kabukları yerleştirebilirsiniz.

Dış mekana özel sandalye, sehpa ve kanepeleri evin içerisinde de kullanın.

Serinlemek için farklı içecekler deneyin. Karpuz suyunu buzla birleştirip, biraz özenle sunarsanız sıcaklar umrunuzda bile olmaz!

Yaz demek piknik demek, kendi bahçenizde bile olsa! Ama yaratıcılık şart! Limon, lime ve portakalların içini oyarak harika dondurma kapları hazırlayın. Tüm bunları uygun fiyata yapmanın da yolları var. Mesela İstanbul Kadıköy’de cuma günleri kurulan tekstil pazarına gidin, buradan kumaş, tül, perde, düğme ve kurdeleleri çok uygun fiyata alın. Bulunduğunuz şehirdede benzer pazarlar mutlaka kuruluyorlar. Ayrıca bilip sevdiğiniz markaların indirimlerini de takip edebilirsiniz. Unutmadan, kimi zaman ucuzluk pazarı olarak da bilinen yerlerde tam aklınızdakine uygun yatak örtüleri ve yastıklar bulunabiliyor, bu nedenle arada sırada semtinizdeki mağazalara bakmakta da fayda var. İş sunumlara gelince etrafınıza dikkatlice bakıp renkleriyle yazı bütünleyen sebze ve meyvelerden yardım alın. Evinize ve masalarınıza yaza dair dokunuşlar yaptığınızda mutlu bir ortam elde edeceğiniz kesin; ama en önemlisi mutlu bir tavır takınmanız olacak. Bu tavrın bulaşıcı olduğunu da unutmayın!

luckypennyevents.com İkea.

Maison du Monde.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.