Mobilyadan tekstile degrade

Degrade renkler yani renk geçişleri bu yıl modaya olduğu kadar dekorasyona da hakim olmuş durumda.

Evim - - Içindekiler - HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL

Sözlükte indirgemek, rengini açmak, derecelendirmek gibi anlamlar içeren degrade, renk terimlerinde açıktan koyuya uzanan ton paleti ya da bir rengin başka bir renge dönüşürken oluşturduğu geçişe verilen isim. Sadece duvara değil mobilyada ve ev tekstilinde de uygulanan degrade monoton mekanlarda dinamik ve neşeli bir atmosfer yaratır. Yerel dekorasyon stillerinde sıkça kullanılan renk geçişlerini özellikle batik gibi dokumalarda ve suluboya efektli aksesuarlarda bulabilirsiniz. Çok sevdiğiniz rengin farklı tonlarını birarada kulllanmak isterseniz birkaç öneri...

Standart ölçü ve uygulama tekniklerine bağlı kalmadan da degrade uygulamalar yapılabilir. Elinize bir sprey boya alın ve yoğundan hafife doğru gelişigüzel duvara sıkın!

Desenli yastık: 69,95 TL., Zara Home. Degrade yastık: 29,90 TL., Deco Center. Kendi içinde renk geçişleri olan tekstilleri yumuşak ve romantik desenlilerle birlikte kullanabilir ya da hem desenli hem de degrade seçimler yapabilirsiniz, Veronika pikeli takım: 129 TL., Cottonbox.

Tek ton üzerinde çalışırken desen de kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda oldukça sade ve tek malzeme üzerine yoğunlaşan bir dekorasyon benimseyin, Marshall.

Perdelik ve döşemelik kumaşlar: 78-105 TL./m, Persan.

Yüzde 100 pamuk kumaş: 28 TL./m, Gelişim Tekstil.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.