Yarı gölgeyse

Evim - - Çünkü Bİr Pencerem Var! -

Küpe çiçeği (Fuchsia regia) özen isteyen bir seçimdir. Nemli havayı çok sever. Rüzgarsız bölgelerde sıcağa hiç dayanamazlar. Ağır ve sıkı topraklarda kökleri çürüyebilir. Sıcak günlerde günde 2 defa sulamak gerekebilir. Bol çiçek açması için ilkbaharda taze dallar 3 boğumlu olduktan sonra tepelerini kırpmak gerekir.

Begonya (Begonia rex) nostaljik bir pencere için begonyayı tercih edebilirsiniz. Begonyayı dikerken saksının dibini dolomit taşlarıyla 2 sıra döşemelisiniz. Onun üstüne de ponzalı toprağı doldurmak gerekecektir. Bu taşlar begonyaların kalsiyum eksikliğini giderir. Begonyalar havasız ve kuytu alanları hiç sevmezler. Hava fazla sıcak değil ve pencereniz yeterince esinti almıyorsa çok sık sulamamaya özen gösterin. Esintili bir ortam olmak şartıyla yapraklarına su püskürtmek begonyalara iyi gelir.

Veronica (Veronica andersonii) yaz kış yeşil kalabilen bir bitkidir, bu sebeple pencerelerinizi her daim süslemek için iyi bir seçim olabilir. Çiçekleri bütün yaz üzerinde durur, tuzlu deniz iklimine de dayanıklı bitkilerdir. Asitli toprakları severler.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.