Ayaklı vantilatör

Evim - - Seçenek -

Neden? Ayaklı vantilatörler kolay ayarlanabilir olduğundan sıcaklığın yoğun olduğu bölgeyi direkt olarak serinletebilirsiniz. Kendi tabanı etrafında dönen bir model satın alırsanız tüm oda aynı anda soğur.

Niçin? Orta büyüklükteki odalarda, tavan vantilatörlerinin aksine fazla yer kaplamaz. Yükseklik ve titreşim ayarı yaparak birden fazla kişiyi aynı anda serinletebilirsiniz. Ancak kısmi ve sınırlı bir serinlik yaratır, mekanın havasını değiştirmez.

Nasıl? Ayaklı fanı mobilyaların hava akışını kesmediği alanlara yerleştirin. Yüksekliğini koltuk kolçakları ve yan sehpaları aşacak bir ölçüde ayarlayın. Havasız bir ortamda iyi sonuç almak için pencere önüne ya da kapı ağzına yerleştirin. Böylece dışarıdaki sıcak hava içeri girmeden soğuyarak mekanı serinletir.

Alırken: Yükseklik ve hız ayarı, en az 90 derece dönüş, yere sağlam basan bir taban (satın almadan önce geniş bir alanda en yükse hızda çalıştırarak devrilip devrilmediğini kontrol edin), çıkarılabilir metal ızgara (dayanıklılık ve kolay temizlemek için)... Respiro zaman ayarlı vantilatör, Conti.

Pervanesiz vantilatör: 1.378 TL., www.evmanya.com Goldmaster Meltem, ayaklı vantilatör: 325 TL., www.n11.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.