Tavan tipi vantilatör

Evim - - Bİraz Daha Ferahlik İçİn -

Neden? En verimli sonuç alınan seçeneklerden. Isı yükseldikçe aşağıdan sağlanan hava akışı ile zeminden yukarıya serinlik hissetmenizi sağlar. Soğuk havalardaysa vantilatör devrini en düşükte tutarak ters yönde bir akım sağlarsanız ısınan havanın tüm odada dolaşmasını sağlarsınız. Niçin? 61 ile 153 cm arasındaki kanat ölçüsü sayesinde kalabalık ortamlarda ideal serinliği sağlar. Kanat ölçüsü ortalama 100 cm olan bir tavan vantilatörü ile yaklaşık 350x350 cm’lik bir odayı soğutabilirsiniz. 600x600 cm’ik bir odayı soğutmak içinse kanat ölçüsü en az 132 cm olmalı. Enerji tasarrufu sağlamak için kullanmanız gereken uygun ölçüleri www.energystar. gov’dan öğrenebilirsiniz. Not: Daha uzun kanat ölçüsü dönüş hızını zorlayabilir. Nasıl? Genellikle odanın tam ortasına asacağınız tavan vantilatörünün en ideali tüm duvarlardan 45-46 cm mesafede konumlanması. Vantilatörünüzü tavandan ortalama 25-30 cm aşağıdan asın. Ancak her koşulda zeminden yüksekliği 213 cm’den daha az olmamalı. Alırken dikkat! Kanat uzunluğu, uzaktan kumanda (özellikle kısa zincirli modellerde), modellerde enerji tasarrufu ve garanti...

Tobago tavan vantilatörü: 249 TL., Bauhaus. Jiming avizeli vantilatör: 318,60 TL., www.hepsiburda.com Blyss Puket tavan tipi: 119,91 TL., Koçtaş.

Jiming geniş yelpazeli tavan vantilatörü: 290 TL.+KDV, www.hepsiburada.com RBSR-30 duvar tipi salınımlı vantilatör, Rubenis.

Duvar ve pencere tipi fan, Star-fan.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.