TEMA 6: KOZ A KÖŞELER

Evim - - Bütçe -

Sıcaktan bunalmadan, hem güneşi hissederek hem de ondan korunarak dışarıda oturmanın pratik ve şık yollarından biri de tente ve perde güneşlikler... Bunları uygulamak da çok kolay; her şey bir parça kumaş ve biraz ilhamda saklı.

Verandanız yeterince gölgelikli. Evet, ama güneşin sert ışıkları eğimli geldiği zaman rahatsız olabilirsiniz. Bunun için ince pamuklu bir kumaştan ipli perdeleri verandanın dikmelerine bağlayarak ya da asarak güneşin geldiği yöne göre sarkıtabilirsiniz.

Veranda güneşte kalıyorsa oturma bölümünün üzerine çok pratik bir gerdirme tente asabilirsiniz. Nasıl mı? Oturma alanı genişliğinde üçgen bir kumaş kestirin, üç ucundan kalın iplerle ağaca ya da mevcut direklere bağlayın. Kumaşı güneş geçirmeyen ama hafif olanlardan seçin.

Çimliği güneşlenmek için değerlendiriyorsanız güneşin tepede olduğu öğlen saatlerinde gölgeye kaçmak en doğrusu. Yere saplayacağınız dört bambu kamışına bir parça kare kumaş hatta pareonuzu bile dört uçtan bağlayarak gölgeliğinizi oluşturabilir ve dilediğinizde sökebilirsiniz.

Kamış diplerini dev saksılardaki çiçeklerle

gizleyebilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.