serin ve dingin ama rekli bir yaz

Evim - - Içindekiler - Sevda B. Sungurtekin

Neden­bir­profesyonel­tarafından­dekore­edilen­bir­oda çoğu zaman gözümüze daha iyi görünür ya da biz öyle olduğunu düşünürüz? Doğru ya da yanlış, bu tartışılabilir ama oldukça basit birkaç önemli kuralı uyguladığımızda yaşadığımız her yerin bir uzman elinden çıkmış gibi görüneceğinden eminim. Üstelik bu sürece kendi yorumumuzu, kişisel deneyimlerimizi de ekleyeceğimiz için bizi ve hikayemizi anlatan, beraberinde mutlu kılan mekanlar çıkacaktır ortaya. Bu sebeple profesyoneller gibi dekore etmenin 16 küçük sırrına ek olarak derginin geneline yayılan pek çok önerinin de bu konuda size rehberlik edeceğine inanıyorum. Denemenizi tavsiye ederim.

Farklı­stilleri­bir­arada­kullanmak­özen­ister. ­ Desen, doku, renk seçimleri ve odak noktalarını kombine ederek dengeli bir bütünlük sağlamak için işe biraz da hayal gücü ve yaratıcılık eklemek gerekir. Etnik dekorasyon da evinize uyarlamak istediğinizde buna ihtiyaç duyabileceğiniz stillerden biri. Onu ister rahat ve neşeli tropik ada stilleriyle harmanlayın isterseniz zamanın yavaş aktığı, doğanın kucağındaki kır hayatı ya da yeşil ve mavinin birleşme noktasındaki sahil yaşantısıyla buluşturun sonuç tatmin edici olacaktır. Yaza çok yakışan, mekanlara kimi zaman enerjik zaman zaman da dingin bir hava kazandıran bu stil karışımlarını eviniz ile tanıştırmanızı öneririm.

Evinizle­ilgili­yaz­kararlarınız­ne­olursa­olsun, ­ister­içeride ya da 7/24 balkonda olun, isterseniz yeni bir eve taşınmış veya hatıralarla dolu 40 yıllık apartman dairenizde olun her köşesinden ayrı keyif alacağınız, kendinizle başbaşa da kalabileceğiniz, serin ve taze fikirlerle dolu bir ev olsun.

Keyifli okumalar ve mutlu bir ay dileğiyle... STIL GIZLI...

Ya­y› n­Yö­net­me­ni sbarandir@doganburda.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.