Bir balkon hikayesi

Morun en güzel tonlarıyla evleri ve balkonları süsleyen lavantalardan yola çıktık ve Elçin Onat’ın balkonunda öncesi ve sonrasıyla bir hikaye yazdık.

Evim - - Içindekiler - HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

1. Serin lezzetler

Akşamüzeri soğuk bir şeyler yudumlamak üzere balkon hazır. Menüde lavantalı kurabiyeler ve konuklar için hazırlanmış sürprizler var.

2. Yaratıcılık sınır tanımaz!

Saksıları içecek servisleri için kullanabilirsiniz. Saksıların etrafını mor renkli kurdelelerle süsleyerek onları daha da dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

3. Lavantanın Rengi

İçeceklerin içine karıştırma çubukları koyabilir, onları da lila renkli fistolarla süsleyerek lavanata konseptini tamamlayabilirsiniz.

4. Lavantalarım Burada!

Balkondaki lavantaları sergilemek için lavanta motifli metal ya da hasır çiçeklikler şık bir alternatif. Duvar tipi olursa yer de kazanırsınız. Evim dergisi olarak, Kemerburgaz’ın sayfiye noktalarından bir siteye, Elçin Onat’ın balkonuna konuk olduk. Çiçekleriyle, birbirinden neşeli aksesuarlarla yaşayan bir yer. Ev sahibesi bambaşka bir mesleğe sahip olmasına rağmen içinde hep bir dekorasyon aşkı barındırıyormuş.

Bu nu biliyor muydu nuz?

Atlas Okyanusu adalarından Akdeniz çevresi ülkelerine ve Hindistan’a kadar uzanan geniş bir alanda yetişen lavanta ailesinin üyeleri; çalı görünümlü, toplu başak biçiminde mavi, morumsu ya da kırmızı çiçekler açan bitkilerdir.

Lava nta çiçeklerini kaynatarak çok lezzetli şerbetler hazırlayabilirsiniz.

Lava nta nın kurutula n çiçekleri dolaplara kona n giysileri güvelerden korur. Ayrıca çekmece ve dolap içlerine hoş bir koku yayar.

58

1

Sonra

Önce

2

3

4

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.