Serin ve derin uykular

Yoğun sıcaklarda hiç olmazsa geceleyin, serinleyerek derin bir uykuya dalmak hepimizin arzusu... Bu sebeple yeni uyku teknolojilerini denemenizi öneririz.

Evim - - Içindekiler -

Yatağınızı da tazelemenin ve serin bir uykuya geçmenin yollarını keşfe çıktık. Bir kaç minik püf noktası çıkardık ve teknoloji harikası sayılabilecek uyku ürünleri seçtik.

Yatağınızı tazelemenin 5 basit yolu

1. Nevresim takımlarınızı çıkarıp yıkayın. Şiltenizin kumaşı silinemiyorsa onu da kuru temizlemeye gönderin. 2. Şiltenizi ters çevirin. Bunu her üç ayda bir yapın. 3. Yarım fincan karbonata bir kaç damla saf lavanta yağı damlatın. Bu tozu bir elek ile şiltenizin üzerine serpin. Bir saat beklettikten sonra elektrik süpürgesi ile süpürün.

4. Yatağınızın mobilya kısmını ve varsa kumaş yatak başını elektrikli süpürgenizin uygun aparatları ile süpürerek tozunu alın.

5. Yatağın altında ulaşamadığınız yerlerde kalan tozları elektrostatik toz toplayıcı ile toplayın. Sonra yatağınıza temiz nevresim takımınızı geçirin.

Çarşafınıza iyi bakın!

Kaliteli bir nevresim takımı kullanıyorsanız onun ilk günkü görünümünü koruması için bazı şeylere dikkat etmelisiniz: • Renginin solmasını önlemek için haftada bir kez nevresimlerinizi değiştirin. Uygun deterjanla 40 derecede yıkayın. • Eğer nevresim takımınızı asarak kurutursanız hem güzel kokar hem de fazla kırışmaz. Ancak kurutucu da kurutuyorsanız tam kurumadan, biraz nemliyken çıkarın ve elinizle düzeltin ki çok kırışmasın.

Yastık ve yorganları mutlaka yıkayın!

Bu ürünleri temizlemek aslında göründüğünden çok daha az çaba gerektiriyor. • Her zaman yastık ve yorganlarınızın bakım etiketlerini kontrol edin ve yıkayacaksanız üzerindeki işaretlere göre yıkayın. Bazı sentetik ve kuştüyü yorganlar makinede yıkanabilir. Ancak makinenizin yıkama kapasitesini ve aldığı çamaşır miktarını da göz önünde bulundurmayı unutmayın. Yorganınız makinenize sığmayabilir. • Yastıklarınızın şekillerinin bozulmaması için onları narin yıkama programında yıkayın. Kısa devirde yıkayıp asarak kurutun.

Kuş tüyü yastıklarınızı direkt güneş ışığında kurutun. Böylece içindeki tüm nemin kurumasını ve yastıklarınızın

pofuduk kalmasını sağlarsınız.

Clima Plus yatak, özel Thermoreg kumaşı sayesinde yataktaki ısıyı 28-32°C arasında dengeliyor, Doğtaş.

Amour yatakta Talalay lateks bulunuyor. Bu da ısı ve nem hareketi sağlıyor, Altın Yatak.

Blue Star yatağın, yazlık tarafında serin tutan nemlendirici etkili pamuk vatka, kışlık tarafında ise sıcak tutan %100 yün Woolmark® vatka kullanılmış, Yataş.

CoolFlow yatak, doğal hava sirkülasyonu sayesinde doğal serinlik hissi yaratıyor, İşbir Yatak.

Infinity 3000 ergonomik, rahat ve sağlıklı bir uyku sunuyor, BRN Yatak.

Doğal viscose-keten iplik karışımlı kumaş ve hava sirkülasyonuna imkan sağlayan süngerin birleşmesinden

oluşan Sleep Cool özellikli Private yatak, Doğtaş.

Prestige Prime yatağın ipek kumaşı serinletiyor, Yataş.

Bamboo alez daha fazla su emme ve hızlı koruma özelliği sayesinde yazın serin, kışın sıcak bir uyku deneyimi sunuyor, Yatsan. Klimalı yatak pedi, yatak kliması kumanda ile 40 dereceye kadar ısıtıp, 5 dereceye kadar soğutabiliyor, İşbir Yatak.

Bambu yastık ve yorganlar vücut ısısını dengeliyor ve terlememenizi sağlıyor, Linens. Climarelle Cool yorgan ve yastık, vücut ısısını dengeliyor,

Yataş. Thermocool serisi, Outlast teknolojisi sayesinde fazla ısıyı emiyor, Penelope.

Medigel yastık uyurken boyun ve ense bölgesi terleyenler için özel olarak

geliştirilmiş, Penelope.

Technogel yastık, özel formülü ile uykuda iklim şartlarını dengeliyor, bu sayede serinlik

hissi veriyor, Yatsan.

Bluejel yastık serin tutmasının yanı sıra omurganızın dik durmasını

sağlıyor, BRN Yatak.

Visco life yastık içindeki katmanları sayesinde serinlik hissi

veriyor, İşbir Yatak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.