EVINIZI INTERNETTEN SATARKEN

Evinizin satışını internet üzerinden yapmak size büyük ölçüde tasarruf sağlayabilir, hem de işleri daha da kolaylaştırabilir. Neden mi?

Evim - - İpucu - HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ

İnternet oturmak istediğimiz evi satın almak ya da satmak konusundaki tutumlarımızı neredeyse kökünden değiştirdi. Günümüzde neredeyse aramaların % 95’i internet üzerinden yapılıyor. Bu konuda hizmet veren online şirketler eski zamanların emlak vitrinlerinin büyük ölçüde yerini aldılar. Üstelik video, fotoğraf, harita konumu gibi seçenekleriyle birlikte neredeyse evi yerinde görmüş kadar bile olabiliyorsunuz. Oturduğunuz semt ya da ilin dışında bir ev satın almak ya da satmak istediğinizde de bunu oturduğunuz yerden kolaylıkla yönetmeniz mümkün oluyor. İnternet üzerinden yapılan satışı emlakçı üzerinden yaptığınız satıştan ayıran en büyük fark satış rakamı üzerinden yüklü bir yüzde yani komisyon ödemiyor oluşunuz. Hatta ilanınızı ücretsiz olarak da verebileceğiniz emlak siteleri mevcut. İhtiyaçlarınıza göre belli bir miktarda ücret ödeyerek -bu ücretler genellikle çok cüzi rakamlardır- ilanınızı ön plana çıkarmanız ya da ekstra özellikler eklemeniz de mümkün olabiliyor.

Evinizin fotoğraflarını çekerken kamera nızın çözünürlüğünün yüksek olması evinizi olabildiğince

gerçekçi ama bir o kadar da güzel gösterir.

bileceğiniz gibi evinizin içine yaptığınız tadilatları hesap ederek bir fiyatlandırma yapın. Ve unutmayın ki, sırf eviniz sizin için çok özel olduğu için gerçekdışı fiyatlandırma yapmaktan kaçının.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.