Evde yapılacaklar

Evim - - Evim & Ben -

Yazdan kalan anıları çerçevelerden kaldırma zamanı! Bir kaç saatinizi ayırarak fotoğraflarınızı değiştirebilirsiniz.

Yatağınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız mevsim başlarında alt üst yapın. Böylece her mevsim konforlu bir uyku uyuyabilirsiniz. Ayrıca baş kısmını ayak kısmına doğru ters çevirirseniz yatağınızın aynı düzlükte olmasını sağlayabilirsiniz.

Dekoratif yastık yüzlerini sonbahara uyarlamak için değiştirin. Bunun için sıcaklık hissi uyandıran dokular kullanabilirsiniz. Örneğin kadife, örgü ya da kroşe gibi dokuları seçebilirsiniz.

Kapı önündeki paspasları değiştirmek mi? Halbuki yağmur mevsimi açıldığı ve paspaslarında zamanla dokuları bozulduğu için bu işlemi sezon başlarında yenilemek çok akıllıca bir hareket. Bir an önce yeni paspasınızı seçin.

Dış mekan zemin ve mobilyalarını kaldırmadan önce nem, soğuk ve yağmur gibi etmenlere karşı koruyan cilalar uygulamanızda fayda var. Bu koruyucuları sürdükten sonra mobilyalarınızı kılıflarla kapatarak saklayabilirsiniz.

Ekim ayında Kurban Bayramı’nı kutluyoruz. Bu yıl sevdikleriniz için bir değişiklik yapmak ister misiniz? Herkes için özel küçük hediyeler alabilir ya da kendiniz eli işi bir şeyler tasarlayabilirsiniz. Örneğin minik el havlularının üzerine iğne ile sevdiklerinizin baş harflerini işlemek gibi.

Sonbahar mevsim dönüşü olduğu için fidanlıklar ellerinde kalan bitkileri çok ucuza elden çıkarmak isterler. Buradaki indirimlerden faydalanarak bahçeniz için farklı ağaç fideleri alabilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.