Doğru halı evinizi güzelleştirir

Evim - - Içindekiler -

Çizgili ya da kareli desenliler, doğadan ilham alan çiçekliler, natürel dokulular, el boyaması ya da nanolar... Yaşam alanlarına kişilik katan yumuşak zeminlerle dekorasyonda nasıl bir değişim yaratabileceğimizi uzmanlara sorduk.

Farklı doku, renk ve desen seçenekleriyle yaşam alanlarımızı kaplayan halılar; artık sadece ayağımızın altında hissettiğimiz bir konfor değil. Göze hitap eden desenleri ile mekana sanatsal dokunuşlar ekleyen, canlı renkleri ile sıkıcı alanları bir anda hareketlendiren, dokuları ile odaya derinlik katan, kimi zaman odak noktası kimi zamansa fon oluşturan yumuşak zemin kaplamaları, dekorasyonu tamamlayan temel bir unsur olarak evlerimizdeki yerlerini alıyor. Buradaki kilit nokta sadece odanın yapısına ve genel dekorasyonuna uyum sağlayan doğru halıyı seçmek! Unutmayın doğru halıyı seçerek yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Fon mu, odak noktası mı?

Öncelikle halıyı evinizde dekorasyonunuza fon oluşturacak bir öğe olarak mı yoksa dekorasyonu belirleyen bir odak noktası olarak mı kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. İsterseniz nötral tonlarda desensiz ya da çok hafif desenli bir halıyı ya da duvardan duvara halı döşemeyi tercih ederek halınızı sadece bir fon, sade bir arka plan öğesi olarak kullanabilirsiniz. Ancak halıda desen kullanımı, mekanlarına kendi imzalarını atmak isteyenler için gün geçtikçe daha popüler hale gelmeye başladı. Çünkü desenli halılar, odaya has bir tema katıyor, çoğu zaman odanın odak noktasını oluşturarak oda için özel olarak tasarlanmış gibi bir görüntü sergiliyor. Böylece halıda seçeceğiniz renk ve desenlerle mekanınıza kişiliğinizi ve ruhunuzu yansıtabi-

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.