Tamamlayıcılık:

Monokromik renkler:

Evim - - Önerİ -

Mekan küçük diye koyu renklerden kaçmayın. Bir duvarı koyu renge boyamak ya da koyu renkli ve çarpıcı bir duvar kağıdı eklemek bu mekana hem çarpıcı bir görünüm kazandırır hem de gözün odak noktasını doğrudan buraya yöneltir. Yeter ki, doğru ve kararında kullanın.

Mekanın tamamında koyu tonda desen ya da duvar boyası uygulamak yerine sadece tek bir duvarda seçmeniz gözün diğer yüzeylerde dinlenmesini sağlayacaktır.

Eğer koyu ton ve desenleri aynı anda kullanmak istiyorsanız bunun için birbirini tamamlayan desenleri tercih edebilirsiniz. Örneğin bir kumaş kartelasında o tonun farklı desenlerini gruplayarak bir seri elde edebilirsiniz. Misal çizgili desen ile bir kuş deseni gibi…

Gözü dinlendirin:

Koyu tonları kullanırken seçtiğiniz rengi mekanın geri kalan kısmındaki ögelerde de alt ve üst notalarıyla beraber kullanmaya özen gösterin. Eğer farklı renkler kullanıyorsanız renklerin birbiri ile uyumlu olmasına dikkat edin. Örneğin morfuşya-turuncu; mavi-yeşil-sarı; bej-haki-kahve gibi. Bunlar renk çarkında yan yana olan renkler ve onların ara renkleridir.

Siyah-beyaz grafik desenleri çabuk

etki elde etmek için ideal. Siyahbeyaz ikilisi bu yılın da tematik renk grubu içinde yer alıyor. Bir alanda kullandığınız bir ürüne mekanın farklı

köşelerinde aynı ton ya da desen ile göndermek yaparak bütünsel bir

görünüm elde edebilirsiniz.

Linens.

Puantiyeli yastık: 35 TL., Nesli Design.

Keçe yastık: 90 TL., Feyza Tasarım.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.