Hayat hem dışarıda, hem içeride

Evim - - Yaratici -

Islak sokaklarda, dökülen yapraklar üzerinde küçük bir yürüyüş hem mevsimin havasını hissetmenizi sağlar, hem de doğanın kabuk değiştiren renklerini daha iyi algılarsınız.

Programınıza bunları ekleyin:

1. Saatleri geri alın: Bu, havanın daha erken kararacağı demek olsa da sabahları uyandığınızda hava aydınlık olacak ve böylece psikolojik olarak rahatça uyanabileceksiniz. 2. Odun ateşinde şenlik zamanı: İçinizi ve dışınızı ısıtma zamanı… Bir akşam kocaman bir odun ateşi karşısında arkadaşlarınızla çıtırtıları dinleyerek keyif yapın. Bahçeniz ya da şömineniz varsa işiniz kolay. Ama aynı etkiyi balkona dizeceğiniz bir dizi irili ufaklı mumla da yaratırsınız. 3. Anma ve kutlama günleri: Sonbaharın son ayı kasımda önemli bir anma ve bir kutlama günü var. Bunları unutmayın, saygı ve sevgiyle anarak şükranlarınızı sunun.

Bahçede:

• Hala fırsatınız varken dışarıda biraz daha vakit geçirin. Güzel bir sofra kurun, dostlarınızı ağırlayın ve tığ işi örtülerinizi yanınızdan ayırmayın. • Pencerenizin önünü mevsimin tatlı ve sıcak renklerinde çiçeklerle, dallarla süsleyin. Aralara küçük ledli ışık dizileri ekleyerek puslu günlerde aydınlatın. • Yerde biriken yaprakları temizleyin. Ama az zarar görmüş ve genişçe olanları bir kenara ayırın. Bunlarla pek çok yaratıcı aksesuar yapabilirsiniz. • Mantarları toplama zamanı geldi bile. İyi bir mantar toplama rehberi ve genişçe bir sepet edinin. Böylece doğru bir şekilde topladığınız mantarlarla lezzetli bir menü hazırlayabilirsiniz. • Eğer bahçenizde varsa elma ve armutları toplayarak havadar bir yerde saklayın. En ideali hasır sepetler, ahşap kaseler, tel dolaplar. • Gelin çocukluğunuza geri dönün. Nasıl mı? Yerlere saçılan atkestanelerinden düzgün olanlarını toplayıp çocuklarınızla hafta sonu misket oynayın.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.