Büyüka nnelerin eşyaları Nilüfer Ha nım’ı geçmişe götürmüş, lava nta kokuları ona ilha m vermiş.

Evim - - Dekorasyon -

Oturma odası ise gece mavisi renginde. Bu odadaki birçok aksesuarı Nilüfer Hanım kendisi yapmış. Bazılarını ise hediyelik eşya satan dükkanlardan almış. Burası Nilüfer Hanım’ın torunlarının da en sevdiği oda. Burada onların da izleri var.

Dergiler Nilüfer Hanım için ayrı bir önem taşıyor. Evin her odasında hatta banyoda bile dergilerini sergiliyor. Onlara defalarca bakmanın ruhunu coşturduğunu söylüyor.

Yatak odasının bir köşesinde bir dikiş köşesi oluşturmuş ev sahibi. Evdeki birçok şey burada üretiliyor. min sebebi ise manzaram Büyükada, Heybeli, Sedef, Burgazada akşamları ışıklarıyla adeta birer aşk gemisi gibi Marmara Denizi’nin reklamını yapıyorlar. Onları seyretmek muhteşem...” Nilüfer Hanım evinde renk olarak koyu ve yanık tonları seviyor, bunun nedeni onları sıcak bulması. Dekorasyon tarzınız sorusunu ise içtenlikle “tarzım kendinden oluştu diyebilirim. Aile yadigarı eşyaları eskiden beri toplarım. Nostaljik mi yoksa otantik mi denir bilemiyorum... Bence eskici diyebilirsiniz” diyerek içtenlikle cevaplıyor. Evin ilhamı ise ailenin dedeleri ve büyükannelerine ait eşyaları... Bu eşyalar Nilüfer Hanım’ı alıp geçmişe götürmüş. Eskilerin lavanta kokusu ise ona ilham kaynağı olmuş. “Bu evdeki her şey benim emeğim, evimin badanasını dahi ben yaptım. En ince noktasına kadar, her çivideki çekiç sesi benim.” diyor Nilüfer Hanım. En sevdiğiniz eşyanız ne diye sorduğumuzda ise “aynalarım, çerçevelerim, eski resimler...” diye başlıyor anlatmaya ve devamında ise “hepsini çok seviyorum. Ayrım yapamıyorum, inanın çok zor benim için evimi çok seviyorum” yanıtı geliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.