Bursa Deko-rehber

Evim - - Içindekiler -

Bu aydan itibaren şehir şehir dolaşacak, ev dekore ederken ya da yenilerken yararlanabileceğiniz adreslere yer vereceğiz. ilk durağımız Bursa.

Bursa, birçok tekstil ve mobilya markasının fabrikasına da ev sahipliği yapıyor. Kumaşları; dokuma tekniği, malzeme özellikleri, desen ve renkleriyle Türk kültürünün bütün inceliklerini yansıtırken, Bursa’nın adı ipek ve ipekçilikle de özdeşleşmiş durumda. Bursa ipeğinden dokunan, zemini ve havı saf ipek olan “Bursa kadifesi”, uzun yıllar solmadan, havı dökülmeden kalabiliyor. Bursa’nın değerleri arasında yer alan havlu, kentin dünyaya sunduğu kadife dokunuşlu bir armağan. Bursa el zanaatları arasında yer alan bıçakların ise özel bir yönü var. İlk yedi padişahın kılıç, kama, balta, mızrak gibi aletlerinin Bursa demircibıçakçılarının eseri olduğu biliniyor. Bugün üretime Demirciler Çarşısı’nda devam ediliyor.

Parke-Boya

Şerifoğlu Parke: Burma teak’inden sapelliye farklı türde ahşap parkeleri bulabilirsiniz. Aksun Parke: Yerli ve yabancı birçok markada parke, duvar kaplama ve duvar kağıdı ürünleri bulunuyor. Bursa Dekor: Laminant parke, pvc zemin kaplaması, halı ve kartonpiyer ürün gurubuyla hizmet veriyor. Sezgin Boya: Boya ve inşaat malzemeleri, cephe kaplama ve asma tavan seçenekleri bulabilirsiniz.

Altın Makas Boya:

Boya çeşitlerinin

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.