İhtişamın diğer adı: Altın Her dönem moda

Evim - - Önerİ -

• Diğer tüm renklere iyi bir baz rengi oluşturur ama parlak versiyonu sürekli baktığınızda göz kamaşması ve körlük hissi uyandırabilir. • Çabuk kirlenir ve silinse de hiçbir zaman eski tonuna geri dönmez. • Abartıya kaçarsanız kışın, istemeden yaz havası yaratmış olursunuz. Renk ailesi olarak sarı, turuncu ve kahverenginin kuzeni olan altın rengi zenginliğin ve abartının rengidir. Sarı gibi neşeli ve parlak olmasının yanı sıra ağır ve klasik mobilyalarla kasvetli bir hava da yaratabiliyor. Rengin metalik tonları zengin ve ışıltılı ama aynı zamanda ro- mantik bir atmosfer yaratır. Klasik sarayay havası için koyu ve mat tonlarını deneeyin. Sadece aksesuarlarda kullanıyororsanız dokulu yüzeyler seçerek ışığın vururgusunu objeler üzerinde yoğunlaştırın.n. Kullanıldığı yerin ve diğer renklerin özelliklerini alarak bir bukalemun gibi değişebilen renklerden bej ve vizon, bu yüzden hem klasik, hem de modern stillerle uyumu yakalar ve popülerliğini korur. Hepsi bir arada oldukça uyumlu görünebilir ama yanlış seçimlerle evinizi hiç istemediğiniz bir havaya da büründürebilirsiniz. Mesela çok ağır ve klasik olmaktan hoşlanmıyorsanız damask de- senler tercih etmeyin. Tam tersi fazla grafik ve stilize desenlerle sert ve maskülen olabilirsiniz.

Bej-vizon dengesi

• Tek başına kullanıldığından oldukça sönük ve sıkıcı olabilen bej aslında tıpkı beyaz gibi rahatlatıcı ve sakinleştirici renklerdendir. • En geleneksel fon rengi olan beji bir kumaş ya da duvar kağıdında en fazla iki renkle aydınlatın ve bunlardan biri vizon gibi koyu, diğeri dore veya beyaz gibi yansıtıcı bir renk olsun. • Konservatif ve daha kadınsı etkiler için yuvarlak hatlı mobilya ve aksesuarlar kullanın. • Naturalist dekorasyonun da vazgeçilmezi olan bu iki rengin yeşil ve kırmızı ile dengesi etnik mekanlar yaratır.

Kuleli gravürlü büyük tabak: 59 TL., Paşabahçe. yük çe. Alco berjer:be 2.950 TL., Mudo Concept.C

Bej rengi klasik form formlu bir koltukta pa parlak kumaştan, payetli ya da taş işlemeli bir ya yastık kullanarak kla klasik ve modern d detayları birlikte dengeleyebilirsiniz.

Yastık: 39,50 TL., Zara Home.

Laura Ashley.

Dore ve vizon ikilisini beyaz ve bej eklemeden

de kullanabilirsiniz. Bu oldukça sofistike bir hava

yaratır.

Dore döşemelik kumaş: 56 TL./m, Erol Kumaşçılık.

Pufcas puf, Lazzoni.

Vazo, Tepe Home.

Thibaut duvar kağıtlarığ ve döşemelikş kumaşlar, Lot.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.