Bunlarla da deneyin

Evim - - Önerİ -

• Kartelanın diğer renkleriyle birleştiğinde farklılaşıyor. Mesela mandalina turuncusuyla pop, açık kiremit kırmızıyla doğal, mor ile sofistike, gri ve pembeyle romantik atmosferler oluşturabilirsiniz.

• Hem dramatik hem de doğallığa vurgu yapan rengi, evinizde farklı desenlerle buluşturarak davetkar ve sıcak ambiyanslar yaratabilirsiniz.

• İçine biraz sim, parıltı eklendiğinde ihtişam, mat tonlarla organik ve doğallığa gönderme yapıyor.

Nerede ve nasıl?

Doğaya yakın bir ton olduğundan etnik stillerle uyumu yakalıyor. Eski Türk halı ve kilimlerinde de kullanılan rengi mutfak ve yemek odasında tercih edebilirsiniz. Ayrıca farklı stillerle harmanlanabilir. Mesela ikatlar ve ham ahşaplarla rustik, beyaz, gri tonları ve metalle modern, pirinç ve bakır gibi otantik malzemeler, yeşil ve lacivertle etnik bir atmosfer yaratıyor. Marsala iştah açıcı özelliğinden dola- yı küçükk elektrikli ev aletlerinde beyaz, siyah ve çelikten sonra en çok kullanılan renk. Banyoda ise rengi komple kullanmak boğucu ve karanlık bir etki bırakabilir. Bu yüzden ışıltılı yüzeyler ve beyazın hakim olduğu bir dekorasyon n tercihterc edin.

Lambader: 318 TL., Biev.

Böyle bir kanepeyi parlak sarı, pembe ve

kırmızı yastıklarla çok daha güncel ve sportif

kılabilirsiniz.

Poet chesterfiled: 4.550 TL.,

Maison İstanbul.

Şönil yastık: 19,95 TL., Retromance.

Bidjar halı, Metrekare

Halı.

Kadife yastık: tık: 40 TL., Gelişim Tekstil.

Örgü puf: 249 TL., Boyner Evde.

Dikişli yastıklar: 89,95 TL., Zara Home.

Cam vazo: 115 TL., Mudo Concept.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.